ErzincanGenelGüncel

İller ve Destinasyonları Tanıtım Çalışması

Muzaffer Koşan

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un başlatmış olduğu “İller ve Destinasyonları Tanıtım Çalışması” organizasyonu çerçevesinde Çalıştay gerçekleştirildi.

Çalıştaya, Vali Yardımcısı Vekili Hüseyin Remzi Konak başkanlığında, İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb koordinatörlüğünde, Tanıtma Genel Müdürü Timuçin Güler, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen ve ekibi katıldı.

Erzincan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan programda Erzincan Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Erzincan’ın tanıtımı noktasında paydaşların da görüşünü almayı hedefleyen Çalıştayın açılış konuşmasını İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb yaptı.  Turizm Master Planında yer alan Erzincan’ın turizm açısından üstünlükleri, özellikle tanıtım ve pazarlama alanlarında alınan kararlar üzerinde duruldu. Ardından Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Erkan Türkmen Ajansın yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgiler vererek paydaşlardan beklentilerini ifade etti.

Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Erkan Türkmen, ilin turizm ürünleri hakkında değerlendirmelerde bulunarak, Bakanlığın yeni oluşturulan dijital platformu “GoTurkey” hakkında bilgi verdi.  Çalıştayda kurum ve kuruluşların temsilcileri ile Sivil Toplum Kuruluşlarından tanıtım ile ilgili görüşleri alındı.

Vali Yardımcısı Vekili Hüseyin Remzi Konak, Çalıştayın önemine vurgu yaparak, ilin ulusal ve uluslararası mecralarda tanıtılması için gerekli her türlü desteğin verileceğini ifade ederek, bu çalışmanın şehre hayırlı olmasını temenni etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu