ErzincanGenelGüncel

Kalfalık ve Ustalık Belgesi Olanlara Mesleki Lise Diploması

Orhan Gezeroğlu

Esnaf Odaları, mesleki eğitim merkezlerinden alınacak kalfalık ve ustalık belgesi olan ortaokul ve lise mezunlarına mesleki lise diploması verilecek.

Erzincan Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Muammer Avcı yaptığı açıklamasında esnaf sanatkârımız için güzel bir fırsat esnafımız bu fırsatı değerlendirsin diye konuştu.

Avcı, “Esnaf Odaları, mesleki eğitim merkezlerinden alınacak kalfalık ve ustalık belgesi olan ortaokul ve lise mezunlarına mesleki lise diploması verilecek.

Mesleki Eğitim Merkezlerine devam ederek yada sınavlarını girerek ustalık belgesi almış olanlardan lise diploması olmayan kişiler için müdürlüğümüzce diploma eğitim programı açılacaktır.

Okula devam etmek sureti ile ustalık belgesi alanlar için haftada 15 saat sınav ile alan kişiler için 32 saat eğitim programı düzenlenecektir.

Açık Öğretim Lisesi ve lise programını terk edenlerden belgelerini sunmak sureti ile ders muafiyetinden yararlanabilecektir.

Mesleki Eğitim Merkezlerine devam ederek yada sınavlarına girerek kalfalık belgesi almış olanlardan okulumuz ustalık eğitimine kayıt yaptıranlar lise diploması olmayan kişiler de müdürlüğümüzün açmış olduğu diploma eğitim programım katılabilecektir. Yine bu kişilerden Açık Öğretim Lisesi ve Lise programını terk edenlerden belgelerini sunmak sureti ile ders muafiyetinden yararlanabilecektir.

Bu kapsamda odaya bağlı işletmelerimizde gerekli şartları taşıyan kişilerden yaş şartı aranmaksızın 28 Eylül 07 Ekim 2020 tarihleri arasında Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne başvurmaları halinde kayıtları alınacak olup 12 Ekim 2020 tarihinde derslerin yüz yüze eğitim başlayıncaya kadar uzaktan eğitim araçları ile gerçekleştirilecektir. Dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu