ErzincanGenelGüncel

Kamyon Oto Parkta Yandı

Taner Yılmazçelik

Erzincan da gece saat 00.30 sularında Erzincan Şeker Fabrikası Oto parkında küsbe sırası bekleyen Şamil Aksaya ait 50 FL 860 plakalı kamyon da yangın çıktı. Bir anda alev topuna dönen kamyon fabrikada sıra bekleyen çiftçiler tarafından fark edilerek 110 itfaiye ekiplerine haber verildi.

Şeker fabrikasında çalışan görevlilerinde yangını görüp Erzincan şeker fabrikasına ait itfaiye ekiplerini haber vermesi üzerine olay yerine gelen fabrikaya ait itfaiye aracı yangına müdahale ederek söndürdü.

Erzincan Belediyesi itfaiye ekipleri de soğutma çalışması yaparak yanan kamyonu kontrol altına aldı. Can kaybı ve yaralanma yaşanmayan yangında kamyonun kupası tamamen yanarak kullanılmaz hale geldi.

Olayı gören Yusuf Parmaksızoğlu, oto park da bir anda alevlerin yükseldiğini gördüm çevresinde bulunan traktörlere ve diğer araçlara sıçramasın diye bölgeden uzaklaştırdık. Yangını kendi çabalarımızla söndürmeye çalıştık ama söndüremedik şeker fabrikasına ait itfaiye ekipleri geldi söndürdü. Yangında kamyonun ısıtma sisteminden çıkmış olabileceğini düşünüyorum dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu