ErzincanGenelGüncelSpor

Kayaklı Koşu Takımı Antrenmanlarını Şehir Merkezinde Yapıyor

Muzaffer Koşan

Kayaklı Koşu Takımı şehir merkezinde yağan yoğun kar yağışını fırsata çevirdi. Erzincanlı sporcular Erzincan Merkezde yoğun karın bulunmasından dolayı çalışmalarına şehir merkezinde yapabiliyorlar.

Türkiye Kayak Federasyonunun 2020 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Ligi 2.Etap Yarışması 28 Şubat 1 Mart 2020 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır. Kayaklı Koşu Ligi 1. Etap Yarışması. 01-03 Şubat 2020 tarihleri arasında Bitlis’te yapıldı.

Kayaklı Koşu yarışmaları; erkekler ve kadınlar/kızlarda kategorilerinde Kayaklı Koşu Ligi Açılış Yarışması, Kayaklı Koşu Ligi 1. Etap yarışmaları, Kayaklı Koşu Ligi 2. Etap yarışmaları, Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası yarışmaları ve Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası yarışmalarından oluşuyor.

  1. Kayaklı Koşu yarışmaları Serbest ve Klasik teknikte yapılıyor. Yarışmalar; Klasik ve Serbest mesafe yarışmaları, şeklinde yapılır.

Yarışmalar U12 Erkekler ve Kızlar, U13 Erkekler ve Kızlar, U14 Erkekler ve Kızlar, U16 Erkekler ve Kızlar, U18 Erkekler ve Kızlar, U21 ve üstü Erkekler ve Kadınlar kategorilerinde yapılıyor.

28 Şubat 1 Mart tarihlerinde yapılacak olan yarışmalar öncesi çalışmalarına devam eden Erzincanlı sporcular Erzincan Merkezde yoğun karın bulunmasından dolayı çalışmalarına şehir merkezinde yapabiliyorlar. Yapılan çalışmalar ve şampiyona ile ilgili bilgi veren Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kayak Antrenörü Mehtap Baştuğ açıklamasında; “Normalde Ergan dağında çalıştıklarını fakat Şehir merkezinde de kar bulunmasından dolayı Antrenmanlarını açık alanda da yapabildiklerini söyledi.

Hafta başından itibaren tekrar Ergan Kayak Merkezinde çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen Baştuğ, “Kayaklı Koşu Ligi 2.Etap yarışmalarına hazırlanıyoruz Kayaklı koşu yarışmalarında Dağ, ,niş ve düzlük lazım. Ergan Dağında çok fazla düzlük alan olmadığı için bizde burada düzlük olduğu için Antrenmanlarımız yapıyoruz. Yarışmalara 7 sporcu ile katılacaklarını diğer sporcuların alanlarında yarışmaları olmadığı için sadece Antrenmanlara katıldığını söyledi.

Sporcularının Türkiye’de ilk 10 sporcu arasında bulunduklarını söyleyen Baştuğ, Bu sporcularımız arasında inşallah birkaç tanesi ilk 3 sporcu arasında yer alacak. Yarışmalar 2,5 ve 5 KM mesafesinde olacak” dedi.

Başarılı olmayı hedeflediklerini belirten Baştuğ yarışmalar öncesinde bizlere her zaman destek olan Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza ve Gençlik spor il Müdürümüze teşekkür ederim” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu