ErzincanGenelGüncel

Kısıtlamalarda İhtiyaçlı Aileler Unutulmuyor

Muzaffer Koşan


Erzincan Valisi Mehmet Makas, Kızılay gönüllüleri ile birlikte kentsel dönüşüm bölgesinde ikamet eden ailelere Kızılay’ın konserve kavurmasını ulaştırdı.

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler kapsamında Türk Kızılayı Erzincan Şubesi, çalışanları ve gönüllüleriyle birlikte kentsel dönüşüm bölgesinde ikamet eden ailelere destek oluyor. Bu kapsamda ilimiz merkezinde bulunan Kızılay Mahallesini ziyaret eden Vali Mehmet Makas ve beraberindeki Türk Kızılayı Erzincan Şube Başkanı Volkan Burak Mumcu, Kızılay çalışanları ve gönüllüleri kapı kapı dolaşarak, vatandaşlarımıza Kızılay’ın konserve kavurmasından dağıttılar.

Vali Makas, ziyaretlerinde kapısını çaldığı Kızılay Mahallesi sakinleriyle sohbet ederek, istek ve taleplerini de dinledi.

Yapılan yardım çalışmasında Kızılay Mahallesi sakinleri ise Vali Mehmet Makas ve Türk Kızılayı Erzincan Şubesine teşekkürlerini ileterek, çalışmalarında kolaylıklar dilediler.

Gerçekleştirilen yardım çalışması kapsamında açıklamada bulunan Vali Mehmet Makas, koronavirüs (Covid-19) salgını süresince vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanması ve salgından en az şekilde etkilenmesi için her türlü tedbiri alma gayretinde olduklarını belirterek, bu kapsamda Türk Kızılayı’nın, kentsel dönüşüm bölgesinde ikamet eden ailelerin sofrasını bereketlendirdiğini aktardı.

Türk Kızılayı’nın her zaman halkımızın yanında olduğunu belirten Vali Makas, Erzincan Valiliği olarak kendilerinin de yerelde alınması gereken önlemleri ve tespit ettikleri ihtiyaçları yerine getirme noktasında çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu