ErzincanGenelGüncel

Kız Hafızlar İcâzetlerini Aldılar

Muzaffer Koşan

Erzincan Müftülüğü’nün organizasyonuyla, il müftülüğü konferans salonunda düzenlenen bir program ile otuz bir kız hafız öğrenciye icazetleri verildi.

Kadro Terfi ve Tahsis Daire Başkanı Ayten Koç’un tensipleriyle ve İl Müftü Yardımcısı Ayşe Yılmaz, İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin’in eşi, Belediye Başkanı Bekir Aksun’un eşi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Asuman Taşkın, Kur’an Kursları kız öğrencileri ve aileleri ve çok sayıda Erzincan’lı hanımefendinin katılımıyla başlayan programda hafız bir öğrenci kızımız tarafından Kur’an-ı Kerim tilâvet edildi. Ardından açılış ve hoş geldiniz konuşmasını İl Müftü Yardımcısı Ayşe Yılmaz yaptı.

Kadro Terfi ve Tahsis Daire Başkanı Ayten Koç Hanımefendi’nin sunum eşliğinde günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler şiirler okudu, hazırladıkları sinevizyon çalışmasını salonu hınca hınç dolduran katılımcılarla paylaştılar. Salavatlar eşliğinde sahneye alınan hafız kızlarımıza icazetleri verildi. Yapılan dua ile program sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu