ErzincanGenelGüncel

Kur’an Kursu Öğrencilerine Dondurma İkramı

Muzaffer Koşan

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kur’an kurslarını ziyaret ederek, sıcaktan bunalan yaklaşık 7 bin çocuğu dondurma ile serinletti.

Erzincan Müftülüğü tarafından başlatılan yaz Kur’an kurslarına katılan binlerce çocuğa Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri tarafından dondurma ikramında bulundu. Camiler ve Kur’an kurslarını gezen Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, çocuklara tek tek dondurma ikramında bulundu.

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak köy ve ilçelerde bulunan camilerde yaz Kur’an Kurslarına giden çocuklara teşvik ve motivasyon amaçlı 7bin adet dondurma dağıtımı gerçekleştirdi.

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Kocatürk, “Erzincan Gönüllü Gençler ekibi olarak Erzincan’ımızda hizmet veriyoruz. Her sene geleneksel olarak Kur’an Kurslarına dondurma dağıtmak istedik. Bu senede Allah nasip etti ve yaklaşık 7 bin tane dağıttık. Kur’an Kursu’nda, Kur’an-ı Kerim eğitimi alan çocuklarımıza dondurma dağıtarak onların gözlerindeki mutluluğu gördük.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu