ErzincanGenelGüncel

Kuyumculara Sahte Altın Satmaya Çalışan İki Kişi Yakalandı

Muzaffer Koşan

Erzincan’da kuyumculara sahte altın satmaya çalışan iki kişi Erzincan Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucu suçüstü yakalandı.
Erzincan Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından takip edilen ve çeşitli illerde sahte altın dolandırıcılığı yaptığı bilinen K.B ve T.Ö isimli şahıslar Erzincan’da suçüstü yakalandı.
Erzincan Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından takip altına alınan sahte altın dolandırıcıları Erzincan’da bir kuyumcuya sahte altın satarken suçüstü yakalandılar. Erzincan Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından takip altına alınan şahısların Erzincan’a gelmeleri üzerine takibe başlayan ekipler şüpheli K.B’yi bir kuyumcuda sahte altın satarken gözaltına aldı. K.B isimli şahsın tek olmayacağını değerlendiren ekipler yapılan takip sonucu 34 plakalı bir araçta K.B ile Erzincan’a geldiği tespit edilen T.Ö isimli şahsıda yakaladı. Emniyet güçlerinin 34 plakalı araçta yaptığı aramada gerçek altın süsü verilmiş 2 adet kalın bilezik, 7 adet ince bilezik, 1 adet hasır bilezik ve 2 adette zincir kolyeden oluşan sahte altınlar yakalandı. Aynı suçtan çok sayıda kayıtları oldukları öğrenilen K.B. ve T.Ö. isimli şahıslar gözaltına alınarak emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu