ErzincanGenelGüncel

Mehmetçiğe Destek İçin Şiir Yazıp Evinin Balkonundan Astı

Muzaffer Koşan

Türk Silahlı Kuvvetlerince İdlib‘de düzenlenen ‘Bahar Kalkanı Harekatı’na katılan Mehmetçiklere destek olmak için Erzincan’da bir vatandaş kaleme aldığı şiiri, pankarta bastırarak evinin balkonundan astı.

Erzincan’da yaşayan Selahattin ayan isimli vatandaş Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin düzenlediği hava saldırısı sonucu şehit olan 36 Mehmetçiği anmak ve Bahar Kalkanı Harekatına destek olmak amacıyla kaleme aldığı şiiri pankarta bastırdıktan sonra Türk Bayrağı ile birlikte evinin balkonuna astı.

Selahattin Ayan: “Geçtiğimiz günlerde Bahar Kalkanı adını verdiğimiz ve Türkiye’nin güvenliğini çok derinden ilgilendiren bir konuda ordumuzun İdlib’e Suriye’ye yapmış olduğu bir harekat vardı. Bu harekat sırasında 36 askerimizi şehit verdik. Tabii biz, Mehmetçik her zaman için, bu vatan için, bu devlet için, bu millet için kanını canını vermeye hazırdır. Burada da şehitler verdik. Bu üzüntü içerisinde ve o şehitlerimize olan minnet duygusunu onların yaşadıklarını paylaşmak için böyle bir şiir yazdım. En azından onlara destek amacıyla bu şiiri kaleme aldım. Kaleme almış olduğum şiiri de halkımıza duyurmak için evimin balkonundan astım. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Milletimize başsağlığı diliyorum. Bu millet büyük bir millet, hiçbir zaman için ne haksızlığa göz yummuştur, neden görmezden gelmiştir. Yine gelmeyecektir. Suriye’nin rejimin yapmış olduğu bu haksız saldırılara mutlaka misli ile cevap vermiştir. Vermeye de devam edecektir. Dolayısıyla bu şiiri destek amacıyla yazdım ve astım. Şiirin bir iki kıtasını sizin vasıtanızla okumuş olayım:

Karışınca toprağa, Mehmedimin al kanı,

Kükreriz Kürşat gibi, yok sayarız bu canı,

Ölürüz, öldürürüz çiğnetmeyiz vatanı,

Bu yüzden de farz oldu size BAHAR KALKANI.

Adı BAHAR KALKANI, yürü Mehmedim yürü,

Denize dökülecek, vampirleşmiş bu sürü,

Duamızı gönderdik, zaferler dilek olsun,

Sağlıcakla gelin, gazanız mübarek olsun” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu