ErzincanGenelGüncel

‘Merhamet Gönlümüzde Dört Mevsim’

Muzaffer Koşan

Erzincan GSİM, Üzümlü Gençlik Merkezi faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Gençlik Merkezi üyesi genç gönüllüler sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için seferber oldu.

Koronavirüs salgını sadece insan hayatını değil, sokak hayvanlarını da olumsuz etkiledi. Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Üzümlü Gençlik Merkezi dokunaklı faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

Gençlik Liderlerinin ve genç gönüllü gençler sokak hayvanları için seferber oldu.

Sıcak havaların ve yakıcı güneşle birlikte doğadaki hayvanların susuz kalabileceği düşüncesiyle yola koyulan gençlik liderleri ve gönüllüler sokak hayvanları için ilçenin belirli alanlarına yiyecek ve su bıraktı. Gençler, sokak hayvanları için haftanın belirli günlerinde mama, yem, yiyecek ve su bırakırken, hayvanların yaşam alanlarını da dezenfekte ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Merkezleri, tüm yurtta yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına düzenli olarak mama dağıtıyor. Korona virüs salgınının sadece insan hayatını değil, sokak hayvanlarını da olumsuz etkiledi. Bu süreçte sokak hayvanlarının yardımına koşan Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki Gençlik Merkezleri, sokak hayvanlarına düzenli olarak mama dağıtıyor. Gençlik Merkezleri’ndeki gençler, karantina sürecinde yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için düzenli olarak mama dağıtımı yapıyor. Gençler, sokak hayvanları için haftanın belirli günlerinde mama, yem, yiyecek ve su bırakırken, hayvanların yaşam alanlarını da dezenfekte ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu