ErzincanGenelGüncel

Mesleğe Yıllarını Verenlere Plaket Takdim Edildi

Erzincan Makine Mühendisleri Odası tarafından meslekte 20 yıl ve üzerinde hizmet veren üyelerine plaket verildi.

Makine Mühendisleri Odası Erzincan şubesi tarafından meslek hayatlarında 20 ile 45 yıl arası hizmetlerini tamamlayanlar adına Üyelerle Buluşma ve Meslekte Onur yılı Plaket töreni gerçekleştirildi.

Erzincan’da düzenlenen programa Kayseri Makine Mühendisleri odası Şube Başkanı Süleyman Varol, Makine Mühendisleri Odası Kurucu Başkanı Hüseyin İlter, Erzincan Makine Mühendisleri odası Şube başkanı Recep Öz, Önceki dönem Erzincan Belediye Başkanlarından Yüksel Çakır, Erzincan Çevre, şehircilik ve İklim Değişikliği il müdürü Selçuk Aydın, Yönetim kurulu üyeleri ve meslek hayatlarında 20 ile 45 yıl hizmetlerini tamamlayan mühendisler katıldı.

Üyelerle Buluşma ve Meslekte Onur yılı Plaket töreni açılış konuşmasını yapan Makine Mühendisleri Odası Erzincan şubesi başkanı Recep Öz, “Biliyorsunuz ki PANDEMİ den dolayı uzun bir süredir böyle toplantılar yapmıyorduk. Bu kapsamda PANDEMİNİN azalmaya başladığı süreci içerisinde bu toplantılarımıza devam etmeyi düşünüyoruz. Bizim Plaket törenleri ve onur yılı etkinliklerimiz iftar yemekleri ve geleneksel gece altında olmaktaydı. 2 yıldır PANDEMİ dolayısıyla bu etkinlikleri gerçekleştiremiyorduk. Bugün bir aradayız ve bizleri bir araya getiren ve sizlerle buluşturan temsilcilik başkanımız ve yönetim kurulu ve personeline çok teşekkür ederim” dedi.

Ardından Konuşan Kayseri Makine Mühendisleri Odası Şubesi ve Temsilcilik başkanı Süleyman Varol, “Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Kırşehir, Sivas, Erzincan, Yozgat olmak üzere sayısı 200 den fazla kayıtlı üyesiyle büyük bir ailedir. Erzincan’da her ne kadar fiziki olarak uzak olmakta bize en yakın temsilciliktir. Makine Mühendisler Odası Kayseri Şube, gerek ülke gerek fert sorunlarının müdahil olmaya çalışıyor. Bir diğer taraftan da kamusal denetim yanında bilirkişi, baca kontrolleri, motor şase kontrolleri yapıyor. Diğer bir taratan sizlerle bir araya gelecek sosyal etkinlikler ve üyelerimizce eğitim seminer gibi gereksinimleri karşılıyor.

Erzincan’da da asansör kontrollerinden sorumluyuz. Toplamda 41 ilçeyle yaklaşık 20 bin asansörün kontrollerinden sorumlu. Bunlar yıllardır yürüttüğümüz ve bundan sonrada yürüteceğimiz rutin faaliyetlerimiz. Bu dönem karar aldığımız birkaç faaliyetten de sizlere söz etmek istiyorum. Kayseri şubemiz yenilenebilir enerji kaynakları Sempozyumun un yürütücülüğünü uzun yıllar başarıyla yapmış ve ülkemizin yenilenebilir enerji kaynaklarından geçişine büyük katkılar sağlamıştır. Bugün ülke gündemine baktığımızda en önemli konulardan biri savunma sanayisidir. Bizlerde bu dönem başında aldığımız karar doğrultusunda savunma sanayi Sempozyumu düzenleyeceğiz, Çalışmalarımızda çok hızlı şekilde devam etmekte. Bir diğer benimde çok üzerinde durduğum kariyer ofisi burada kariyer günlerimiz başlamakta.3 ay gibi bir süreyle eğitimler verilecek. Birçok konu hakkında genç arkadaşlarımız bilgilendirilecek’ şeklinde konuştu.

Son olarak konuşmalarını yapan Makine Mühendisleri Kurucu başkanı Hüseyin İlter, “Böyle güzel bir etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ediyorum öncelikle. Yıllar önce Kayseri şubemize bağlı olarak makine mühendisler odamızı Erzincan’da temsilciliğini açmıştık. Sonrasında faaliyetlerimize başladık. O zamanlar 13 olan üye sayımız bugün 137 üyemize ulaşmış bulunmaktayız. Bur da meslektaşlarımızın bu mesleği severek yaptıklarının bir kanıtı. Burada birlikte çalışmış olduğum temsilcilik başkanı olarak görev yaptığım çok değerli arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Odamızın bundan sonraki faaliyetlerinin de devam edeceği inancı içerisindeyim’ dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Meslek hayatlarında 20 ile 45 yılını tamamlayan çalışanlara Kayseri Makine Mühendisleri odası Şube  Başkanı Süleyman Varol, Makine mühendisleri odası kurucu başkanı Hüseyin İlter, Erzincan Makine Mühendisleri odası Şube başkanı Recep Öz, Önceki dönem Erzincan Belediye Başkanlarından Yüksel Çakır, Erzincan Çevre, şehircilik ve İklim Değişikliği il müdürü Selçuk Aydın tarafından Plaket takdim edildi.

Düzenlenen program yemek ikramının ardından gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekimleri ile sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu