ErzincanGenelGüncelPolitika

MHP Erzincan İl Kongresi Yapıldı

Muzaffer Koşan

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzincan Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi. Mevcut başkan Salih Aksu, tek aday olarak girdiği kongrede yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

MHP Erzincan İl başkanlığı kongresi Atatürk Parkı Çınaraltı Sosyal Tesislerinde yapıldı. Kongreye MHP Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, MHP MYK Üyesi Hasan Özarslan, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Köhne, Ülkü Ocakları İl Başkanı Vasfi Karatepe, siyasi parti temsilcileri ve partililer katıldı.

Kongrenin Divan Başkanlığını yapan MHP Genel sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, kongrede yaptığı konuşmada; “Her zaman olduğu gibi bir disiplin ve birlik anlayışı içerisinde kongrelerimizi yapıyoruz. Bugüne kadar 912 ilçe kongresi tamamlanmıştır. Bugünde Erzincan il kongremiz ile birlikte 72 il kongremizi tamamlamış olacağız.

Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin 9 Ağustos 2020 tarihinde Samsun İli İlk adım ilçesinde başlatmış olduğumuz Milliyetçi Hareketin 13. Olağan büyük kurultayının süreci inşallah bu ayın sonu itibariyle tamamlanmış olacağını söyleyen Çetinkaya, “2023 yılına giden bu yolda Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılına doğru sözümüz, ilkemiz, hedefimiz, ülkümüz olan 2023 de lider ülke Türkiye’ye doğru adım, adım ilerliyoruz. Bekamızın varlığına baş koymuş, Türkiye’nin menfaatlerini sağlam ve sarsılmaz duruşla müdafaa etmiş ve bugünlere de kolay gelinmediğinin idrakinde olan Milliyetçi Hareket Partisinin mensupları olarak bu kongrelerimizde bu şuurla, bilinçle hareket edecek olan kadrolarımızı seçiyor. Bu arkadaşlarımızın mutluluk ve onurlarını birlikte yaşıyoruz. Bir salgın hastalık dönemindeyiz. Sayın Genel Başkanımızı mesajı ne yapmamız konusunda nasıl düşünmemiz gerektiği ve bundan sonra Türkiye’yi nelerin beklediği ifadelerini beraber dinledik. 50 yıl Türk siyasetine damga vurmuş büyük tecrübelere sahip partinin lideri olan genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, şartlar ne olursa olsun ülkemiz için atılacak en hayırlı adımın arkasında ve yanında olacağız” dedi.

Kongrede konuşan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ise konuşmasında; “Ben Ülkücüyüm, Milliyetçi Hareket Partisinin mensubuyum. Partimi temsilen belediye başkanlığı yapmaktayım. Partimden onur ve şeref duymaktayım. Gönülden ifade ediyorum ki Cumhur ittifakının gereği olan ne ise onun üzerin de çalışmaya gayret ediyoruz. Başta Genel Başkanım ve değerli yöneticilerim olmak üzere hiç kimsenin talimatı dışında bir görev yapmadığımın bilinmesini isterim. Geldiğimiz günden beri ifade edilen bir takım isnatlara bugün milletvekilimin az önce okuduğu genel başkanımızın beyanatın da olduğu gibi Cumhur ittifakı neyi gerektiriyorsa onun yanın da duruyoruz, nefesimizi genel başkanımızın aldığı nefesle birleştiriyoruz. Hiç kimsenin bundan tereddüt etmemesini ve kendilerinin kafasına takılan herhangi bir soru, soru işareti varsa 7/24 onlara cevap vermekten geri durmayacağımın bilinmesini isterim.

Farklı sofralarda kendilerini birilerine meze yapanlar şunu bilsinler ki ben dün de Ülkücüydüm, bugünde Ülkücüyüm, Yarın da Ülkücüyüm. Hiçbir menfaate ihtiyacım yoktur böyle bilsinler. Makam ve mevki elde etmek için kirli oyunlar içerisinde, algı operasyonlarıyla bu memleket de durmak istediğimiz çizgiyi yıpratmak isteyenler bir daha şunu düşünsünler. Eğer Milliyetçi Hareket Partisinde görev almak isteyen her arkadaşımız da başımızın tacı MHP Genel Başkanının, MHP kurucu lideri Alpaslan Türkeş’in ve MHP’nin üç hilal simgesi benim makam odamda mevcut. Kapıdan girişte olan fotoğrafları dillendirenler, bizim Ülkücülüğümüzü tartışanlar, genel başkanımın talimatı ile o fotoğrafların orada olduğunu bilmesini isterim.

Biz Makam ve mevkileri elimizin tersi ile ittik. Bize yıllar öncesinden il müdürlüğü için MHP seçimlerine müdahil olmakla seni atamayız diyenleri 2004 yılında da elimin tersi ile ittim,2019 yılında bize getirilen teklifleri de ittik. Bugün de Ülkücü hareketin mensubu olarak burada görev yapmaktayım, gereği ne ise onu da yerine getirmekteyim.

Bana su parayı götürmüşsün, şu yolsuzluğu yapmışsın, şu hırsızlığı yapmışsın, bizim yüzümüzü yere eğdirdin diyerek bana gelin, diyen Başkan Aksun, bana birilerine neden mevki vermedin diye gelenleri sorguladığımız da 2004 yılında seçimleri kaybettiğimizde o zaman il başkanıyım, Kamu-sen il başkanımızı çağırdım kim bizde kaldı diye sorduğum da, sadece ben kaldım ve bende o günkü başkandım dedi. Bizi yıpratarak bir yere varılamaz. Biz Milliyetçi Hareket Partisini temsil ediyoruz, Ülkücüleri tensil ediyoruz. Yaptığımız işler ortada, edindiğimiz başarı ortada. Bugün ilimizde bir kentsel dönüşüm yapıyoruz, maliyeti belli. Çevre Şehircilik bakanım diyor ki, başkan ya senin cesaretin çok, ya da bunun nereye varacağını bilmiyorsun. Böylesi büyük riski alarak Ülkücü camia başını kaldırdı diye onu daha da yükseklere çıkarmak için emek koyuyoruz. Gece, gündüz koşturuyoruz. Fakat bakıyorum ki nefsani çıkarlar için bu konuları irdeleyen arkadaşlardan bir daha istirham ediyorum lütfen, gelsinler hep birlikte masaya oturalım ve neleri eksik yaptıysak, ellerinde de bir projeleri varsa, bu memleketi bir yerlere götürecek projeleri varsa hep birlikte başarıya ulaştıralım. Bizim kapımız herkese açık. Erzincan ilimizde yaşayan tüm hemşerilerime açık ama ülkücü camiaya bir başka açık bunu herkes böyle bilsin. Ulaşamadığım, kalbini incittiğim ülküdaşım da varsa hepsinden özür diliyorum. Ülküdaşlarımın yanına gitmek benim görevim, ülkücünün ayağına gitmek benim için şereftir” En icra köşede de bir ülkücü olsa onun ayağına giderim, bana gönül koyduysa onun gönlünü alırım, ama bana lütfen şunun la gelin, başkanım şunları yaparsak daha başarılı oluruz dereniz eğer bununla işbirliği yaparız.

20 Bin tane işsizi olan bir Erzincan’dan bahsediyoruz. Hala birileri falan alınmadı, filan alınmadı geldiğimiz günden itibaren Allah’a şükür biz seçim öncesi hiç kimseye ne makam, ne mevki ne de iş sözü verdik: Biz ülkücü camianın iradesinin tecellisi için oy istedik ve halkımız o desteği verdi. Şimdi de Cumhur ittifakının gereği için elimden geleni yapıyorum, yapmaya devam edeceğim, ta ki genel başkanım ve yöneticilerimin aksi bir talimat verilene kadar. Biz talimatı genel başkanımızın haricinde hiç kimseden almayız bu böyle bilinsin. Fakat biliyorsunuz Erzincan ittifakı ile belediyeyi yönetiyoruz. Benin 11 tane belediye meclis üyem var. 31 meclis üyesinin yüzde 99’unun oyu ile şu ana kadar kararlar alındı. Bu bir başarıdır. Kendi iç dinamiklerini harekete geçirip bugün Erzincan’da sahiplenmiş olan ülkücü camianın başını önüne eğdirecek hiçbir davranışımız olmamıştır, olamayacaktır da Allah’ın izniyle. Ulaşılamayan ülkücülere ulaşmak adına bana söyleyin. Dedikodu edecekse genel başkanımın da emri bozgunculukla Riyakârsızlıkla işi olanlara hiçbir zaman itibar etmeyeceğiz, yolumuza bakacağız, ülkücü ise her zaman başımın tacı, onunla yol yürümekten de şeref duyuyorum, tüm camiamıza saygılar sunuyorum” dedi.

Düzenlenen kongrede bir konuşma yapan MHP İL Başkanı Salih Aksu;  “Bizleri derinden üzen İzmir ve çevresinde meydana gelen deprem neticesinde yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar, hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Bununla birlikte kardeş vatanımız Azerbaycan’ın kutsal toprakları için vermiş olduğu mücadeleyi sonuna kadar desteklediğimizi belirtmek istiyorum.

‘’Koltuklar, makam ve mevkiler de insanlar gibi fanidir.İnsanlar küçük  hırslara göre değil, büyük ideallere göre bir hizmet şuuru taşırlarsa şeref kazanırlar.’’

Değerli Ülküdaşlarım, kıymetli misafirler, Bugün bu salonda Ülküdaşlık,dava kardeşliği ve davasını karşılıksız sevenler kazanmış olacaktır.Genel Başkanımız Sayın Doktor Devlet BAHÇELİ Beyefendinin kongreler süreci için vermiş olduğu direktif gereğince;

İSTİKLAL İÇİN BİRLİK

İSTİKBAL İÇİN DİRLİK

KAZANAN TÜRKİYE OLACAK!

Parolasıyla, Erzincan’ımızda kongre sürecini 6 Eylül’de Refahiye’den başlatıp,11 Ekim Tarihinde Merkez İlçe kongremizi yaparak ilçe kongrelerimizi hayırlısıyla tamamladık. Bugün de İl kongremizi yaparak süreci sonlandırmış olacağız.

14 Mart 2021 tarihinde icra edilecek Büyük Kurultay ile Türkiye genelinde partimiz kongre sürecini tamamlayıp, 2023 Vizyonuna uygun kadrolarını şekillendirmiş olacaktır.

Değerli dava arkadaşlarım Genel Başkanımızın ortaya koyduğu akılcı bir duruşun sonucu olan Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bir MHP projesidir. Bu nedenle bizlere düşen Cumhur İttifakına sımsıkı sahip çıkmaktır. Dostu memnun, düşmanlarımızı rahatsız eden bu ittifak herkese inat bizlerin desteği ile daha da güçlenerek var olmaya devam edecektir.

“Vatanı, Milleti, Bayrağı, Dini tahrip edilirken, masasından ve kasasından başka derdi olmayan zavallıları uyandırmak istiyorum”

Bizim davamız bölgesinde lider olmuş, halkı zengin, devleti güçlü bir TÜRKİYE davasıdır. Bizim davamız ALLAH davasıdır. Rehberimiz Kur’an hedefimiz Turan’dır.

Milliyetçi Hareket Partisi Türk Siyasetinin Onur Pırıltısıdır. Ne istiyorsak Türk Milleti içindir. Neyi amaçlıyorsak Türklüğün ve Türkiye Cumhuriyetinin parlak istikbaline hazırlık ve hizmettir.

Bir olacağız, beraber olacağız gönülleri fethedeceğiz!

Değerli dava arkadaşlarım, 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimleri, 2024 yılında yapılacak olan Mahalli İdareler seçimleri bizleri beklemektedir. Bu süreçte kişisel hırsları bir kenara bırakıp enerjimizi içe harcamak yerine teşkilat bütünlüğü içinde hareket ederek, ülküdaşlık ve dava kardeşliğimizi öne çıkarıp Milliyetçi Hareketin başarısı için üzerimize düşeni yapmamız gerekmektedir.

Başbuğumuzun bizlere ön gördüğü gibi; Davalarımızın çözümünü çalışarak, istişare ederek ve kardeşçe aramak zorundayız.

Kıymetli dava arkadaşlarım, Ömrünü davasına adamış, daima ülkücü hareketin emrinde olmuş, ülküsünü karşılıksız sevmiş bir kardeşiniz olarak huzurlarınızdayım. Sözlerimin başında da söylediğim gibi bu salonda kazanan Ülkücü Hareket olacaktır. Hepinizi kardeşim biliyor, ülküdaşınız olmaktan ve dava arkadaşlığı yapmaktan son derece bahtiyarım.Gücüm yettiği kadar, Allah ömür verdiği kadar davamın hizmetkarı olmaya devam edeceğim.

Sözlerime son verirken, Vatanımız için canlarını feda eden Kahraman Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi minnetle anıyor yad ediyorum.

Rahmetli Başbuğumuzu ve Ülkücü Hareketin Yiğit Evlatları, hatırası ve acısı daima yüreğimizde yaşayan şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Kongremizin partimize, ilimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. 14 Mart 2021 tarihinde yapılacak olan Büyük Kurultayımızda Liderimiz Saygıdeğer Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli, Tek Liderimiz, Tek Adayımızdır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin ‘tek aday tek liste’ şeklinde girdiği kongrede Aksu, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu