EkonomiErzincanGenelGüncelSağlık

Milletvekili Karaman, Sağlık Yatırımlarını Değerlendirdi

Taner Yılmazçelik

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasında incelemelerde bulunan AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, sağlıkta yapılan yatırımlarla da ilgili açıklamalarda bulundu.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 2019 yılı değerlendirme toplantısı ve 2020 yılı yapımı planlanan çalışmalar basın mensupları ile paylaşıldı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi 250 yataklı ek hizmet binasında gerçekleşen programa AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, AK Parti İl Başkanı M. Cavit Şireci, Merkez İlçe Başkanı Ferhat Bulut İl Sağlık Müdürü Doç. Dr Erkan Hirik, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Babürşah Taşlı, Hastane Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Orhan Çimen ve yöneticiler katıldı.

Düzenlenen programda İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik; 2019 yılı değerlendirmesi ve 2020 yılı Sağlık ile İlgili yatırım planlaması, 250 Yataklı Ek Hizmet Binasının hizmete sunulması konularında sunum yaparak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Gerçekleştirilen  toplantıda 2019 Sağlık yılı Genel Değerlendirmesi, 2020 yılı Sağlık ile İlgili yatırım planlaması ve 250 Yataklı Ek Hizmet Binasının hizmete sunulması konulu genel bilgilen verildi.

İlk olarak sunum şeklinde bilgi veren Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Orhan Çimen, ek hizmet binası hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Ardından konu hakkında açıklama yapan Erzincan AK Parti Milletvekili Süleyman Karaman ; “Erzincan’da ek binamızın açılması ve de daha iyi sağlık hizmeti vermek için çalışmaların daha da hızlandırılması en  kısa zamanda Erzincan’a sağlık olarak daha iyi hizmet vermemiz için çalışmalar yapıyoruz. Erzincan’da şuan da hastanemiz hizmetine devam ediyor ama bizim derdimiz daha konforlu hastalara hizmet verebilmek.

Erzincan’da bu yıl iki buçuk milyon hastaya hizmet vermiş Erzincan’daki sağlık görevlileri.  Bunun yüzde10 özel olup  yüzde 90 da Kamu Hastaneleri hizmeti. Dolayısıyla bu hizmetlerin kalitesini artırmak için bu ek binayı açmaya devam edeceğiz. Daha sonra da resmi  olarak  tarih verip açacağız. Tabii  ki eksiklerimizi de bakanlığımızla birlikte görüşmelerimiz sürüyor. Hem Sağlık İl Müdürlüğü hem Başhekimi zaman  zaman birlikte gidip Ankara’da bu Hastahanenin daha kaliteli daha güzel Erzincan’a daha iyi hizmet vermesi için çabalarımız sürüyor.

Sağlık alanında sadece Erzincan içinde değil,  ilçelerdeki hastanelerle ilgili hizmetlerimizde hizmetlerimizin kalitesini artırmak için de çalışıyoruz.  Şu anda aldığım bilgilere göre gerçekten doktor açısından Türkiye ortalamasının üstünde Erzincan ve de hemen hemen eksiğimiz yok gibi. Ancak yandal hekimlerle ilgili şehrin nüfusuna oranla bazı çalışmalarımız gereken noktalar var. Onlarla ilgili çalışmalarımız sürecek. Diğer taraftan acil servislerimiz hizmet açısından iyi oyduğunu belirttiler.

Diğer taraftan evde bakım servislerimizin 2090 kişiye evde hizmet verebiliyor. Hastane burada da önemli hizmet veriyor. Yaşlı hastalarımızda hastaneye gelmekte zorlanan hastalarının evde bakım hizmetinde yapılıyor. Ayrıca da hakikaten çok önemli bir bilgi bunu Sağlık Bakanlığı da zaman zaman söylüyor. Türkiye’de hava araçlarıyla ücret almadan hizmet veriliyor. Sadece Türkiye’de başka ülkelerde değil Türkiye’de verilir. Yani herhangi bir sıkıntılı durumda işte hava ambulans, helikopter olur, uçak olur şartları onu gerektiriyorsa hemen uçaklar gelip hastalarımızı götürüyorlar. Buradaki hastanenin fiziki şartların da olması gereken ve de düzelmesi gereken şeyleri düzeltmek için buradayız. Biz toplantılarınızda devam edeceğiz ve İnşallah en kısa sürede hizmete alıp daha hızlı bir şekilde de resmi açılışını yapacağız diye düşünüyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu