ErzincanGenelGüncel

Milletvekili Karaman ve Çakır, EGC’nin kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Emre Başer

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Gazeteciler Cemiyetinin 11. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladılar.

Erzincan Milletvekilleri mesajlarında; “Basın kuruluşlarımızın, özgür, tarafsız, objektif bir şekilde görevlerini yerine getirirken, ülke menfaatlerini, kamu düzenini, toplumsal dinamikleri ve mesleğin gerektirdiği ahlaki değerleri göz ardı etmemeleri, sorumlu bir yayıncılık üstlenmeleri büyük önem taşımaktadır. Kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir anlayışla çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir. Görevini bu anlayışla, fedakârlıkla yürüten değerli basın mensuplarımız, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler. Ahlak Kuralları çerçevesinde, meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı ile toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

Erzincan’ımızda birlik ve beraberlik içerisinde çalıştığımı basın mensuplarını tek çatı altında toplayan Erzincan Gazeteciler Cemiyetimizin 11. Kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Bugüne kadar başkanlık görevlerinde bulunan Oktay Kılınç, Recep Demirci, Barış Yalçınkaya ve şuan başkanlık görevini yapan Muzaffer Koşan ‘a ve tüm basın mensuplarımıza hizmetleri için sonsuz teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz. Bu düşüncelerle, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın emekçilerini de saygıyla anıyoruz” ifadelerini kullandılar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu