EğitimErzincanGenelGüncel

Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Tüm Binalarda Dezenfekte Çalışması

Muzaffer Koşan

Erzincan’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm binalarda dezenfekte çalışması yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde okullar ve il genelindeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı binalarda dezenfekte çalışması başlattı.

Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan dezenfekte ekibi, il merkezi, ilçeler ve köylerde okullara giderek öğrencilerin toplu olarak kullandıkları yemekhane, konferans salonu, sınıflar, lavabo ve pansiyonlardaki yatakhaneleri ilaçladı.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün: “Her şeyden önce doğru adım atabilmek için doğruyu bilmek lazım. Doğruyu bilmek ile ilgili olarak da özellikle Sağlık Bakanlığımızın, Milli Eğitim Bakanlığımızın, Erzincan İl Valiliğinin korona virüs ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar çerçevesinde biz Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ne yapabiliriz çalışması içerisinde öncelikle bir il eylem planı oluşturduk. Bu eylem planının her safhası ile ilgili olarak yapılacak çalışmaların iş sağlığı ve güvenliği uzmanımız, bu konu ile ilgili çalışan arkadaşlarımız bakanlığımızdan ve valiliğimizden gelen yazılar çerçevesinde zaten okullarımız tatil edildi. Bu tatil edilme ile ilgili olarak da bizler bu tatil sürecinde ne yapabiliriz. Milli Eğitim Bakanlığımızın hazırlamış olduğu meslek liselerimizin kimya üretim teknolojileri alanı olan mesleki teknik eğitim okullarımızda üretilen dezenfektan solüsyonlar var. Bu solüsyonları il olarak dünden itibaren ilimize getirdik. İlçelerimize bütün bu solüsyonlar yetecek kadar dağıtıldı. Bugün sabahtan itibaren İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hazırlamış olduğumuz 10 kişilik bir ekip var. Bu ekip önce bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Bilgilendirme çalışmalarından sonra bu dezenfektan işi ile ilgili olarak yapılacak çalışmalarda tüm tedbirleri almak suretiyle okullarımızda başladı. / Bu konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanımızın söylemiş olduğu çok güzel bir söz var. Bu salgın gerçekten küresel, ama bununla birlikte mücadele ulusal, sorumluluk ise bireysel. Biz ulusal çapta Sağlık Bakanlığımızın, Valiliğimizin, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalar ne kadar çok önemli olursa olsun bireysel olarak, fert olarak bizlerinde bu çalışmalara aynı hassasiyetle eğilmek durumundayız. Tabi ki bu çalışmaları sadece okullarda ve kurum binalarında değil anaokullarımız, ilkokullarımız, ortaokullarımız, liselerimiz, bilim sanat merkezlerimiz, halk eğitim merkezlerimiz, öğretmen evlerimiz ve aynı zamanda pansiyonlarımız var. 260 kurumumuz bu şekilde var ama, 260 kurumun yanında 2 bin 427 dersliğimiz var. Fakat biz 40 bin dersliğe kadar dezenfektan madde aldık. Çünkü her birini her alanı pansiyon ve öğretmen evleri de dahil olmak üzere bütün kurumlarımız, okullarımız ve kuruluşlarımız, halk eğitim merkezleri de dahil olmak üzere dezenfektan madde ile bunların bütün temizliği yapılacak” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu