ErzincanGenelGüncelSpor

Milli Sporcular Olimpiyat Sürecine Hazırlanıyor

Muzaffer Koşan

Onlar Sadece Erzincan’ın değil Türkiye’nin de gururu olmaya devam ediyorlar.
Son yıllarda dünya çapında adından sıkça bahsettiren Badminton Milli Takım Sporcularının hedefleri büyük. Dünya çapında gelişmekte badminton sporunda bir marka haline gelen Türkiye’de bayan sporcuların yükselişi de artıyor.
20 yaşında ki Nazlıcan İnci ve 19 yaşında ki Bengisu Erçetin’in büyük hedefleri var. Avrupa ve Balkan Şampiyonluğu gibi bir çok başarıya imza atan milli sporcular, korona virüs (kovid-19) salgını sürecinde de çalışmalarını aralıksız sürdürerek yeniden başlayan Olimpiyat sürecine hazırlanıyorlar. Pandemi sürecinde kısıtlamalardan dolayı evlerinde antrenmanlarına devam eden milli sporcular şimdi ise salonda antrenman yaparak olimpiyat sürecinden kopmamak için aralıksız çalışıyor. Milli Takım Antrenörleri Murat Sönmez ve Uğur Erçetin tarafından haftanın 6 günü günlük 5-6 saat çalışan sporcular pandemi süreci sonrası yeniden başlayan olimpiyat sürecinde puanlarını yükselterek Olimpiyatlara katılmak ve Türk Bayrağını dalgalandırmak istiyorlar.

Milli Sporcu Nazlıcan İnci: “2008 yılından beri badminton oynuyorum. Yaklaşık 10 yıldır da Milli Takımdayım. Bengisu ile birlikte Avrupa derecelerimiz var. Avrupa şampiyonluğu, Avrupa ikinciliğimiz var. Pandemi süreci bizi şoka uğrattı. Evde antrenmanlarımıza devam ettik. Çünkü kısıtlamalar getirildi. Mecbur. Bu süreçte hocalarımızın talimatı ile birlikte evde antrenmanlarımıza devam ettik. Hiç biz zaman aksatmadık. Her gün devam ettik. Daha sonra genel müdürlüğümüzden izin çıktı. Biz de salonumuza gelerek burada antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Kaldığımız yerden, sıkı bir şekilde. Olimpiyatlarda Türk Bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Ve bunun için de çok çalışıyoruz” dedi.
Milli Sporcu Bengisu Erçetin: “13 yıldır badminton sporunu yapıyorum. Avrupa derecelerimiz var Nazlıcan İnci ile birlikte. Olimpiyat sürecine hazırlanıyoruz. Olimpiyat sürecimize devam ediyorduk. Ancak bu pandemi sürecinde evde antrenmanlarımıza devam etmek zorunda kaldık. Hocalarımızın talimatıyla her gün antrenman yaptık. Genel müdürlüğümüzün verdiği izin ile birlikte burada ki antrenmanlarımıza devam ettik. Olimpiyat sürecimiz tekrar yeniden başladı. Olimpiyatlara katılmak için çık sıkı çalışıyoruz. Olimpiyatlara gitmek istiyoruz. Her zaman ki gibi bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. / Haftanın 6 günü antrenmanlarımız var. Her gün en az 5-6 saat çalışıyoruz. Sabahları teknik vuruş yapıyoruz. Öğlenden sonra fiziksel ağırlık çalışıyoruz” dedi.
Milli Takım Antrenörü Murat Sönmez: “Kısıtlama döneminden sora sporcularımıza evlerinde çalışması için fiziksel çalışmalar verdik. Onlarda bizim takiplerimizle gereken çalışmaları evlerinde yaptı. Daha sonra genel müdürlüğümüz salonlarda kısıtlamayı kaldırınca salonda çalışmaya başladık. Gerçekten de evde çalıştıkları fiziksel güç ile salona geldiklerinde çok gerilememişlerdi. Hazır bir halde salona geldiler. Şuan da bizim iki tane olimpiyat kotasında sporcularımız var. Bu iki sporcumuz olimpiyat süreci devam ederken zaten başarılı sonuçlar alıyorlardı. Kısıtlama dönemini de iyi değerlendirdiğimizi düşünüyoruz. Yeniden turnuvalar başladığında iki sporumuzda kaldığı yerden daha yukarıya çıkmaları için Uğur Erçetin hocam ile birlikte çalışmalarımızı son sürat sürdürüyoruz. Şuan iki sporcumuz da azim ve cesaretle çalışmalarını sürdürmekte. İnançları da çok fazla. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün, genel müdürlüğümüzün, federasyonumuzun bize verdiği destek ve katkılarla inşallah geride kalan olimpiyat sürecini en iyi şekilde değerlendirerek kızlarımızı olimpiyata göndermeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu