ErzincanGenelGüncelSpor

Milli Sporcuyu Korona Virüs de Durduramadı

Muzaffer Koşan

Korona virüs tedbirleri kapsamında “evde kal” çağrısına uyan milli kayak sporcusu Ayşe Kadar Yavuz, formunu korumak için evinde oluşturduğu parkurda antrenman yapıyor.

Erzincanlı Özel Milli Kayak Sporcusu Ayşe Kader Yavuz, işitme engelli ve konuşma bozukluğunun başarının önünde engel olmadığını gösterdi. Şimdi de Dünya ve ülkemizde sağlık açısından bir tehdit oluşturan korona virüs dolayısıyla antrenmanlarına evde durmadan devam ediyor.

En büyük destekçisi olan babası Osman Yavuz’da kızına antrenmanlarında eşlik ediyor.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sözünü verdiği dünya şampiyonluğuna ulaşmak için Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde çalışmalarının ardından koronavirüs tedbirleri dolayısıyla çalışmalarında engel tanımadan evinde babasının destekleriyle devam ediyor.

Ulusal ve uluslararası kayak şampiyonalarında birçok derecesi bulunan Erzincanlı özel sporcu Ayşe Kader Yavuz’un hedefi dünya şampiyonu olmak. Yavuz, 2015’te Kars’ta düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Kayak Şampiyonası’nın slalom kategorisinde birinci olarak ilk başarısını elde etti. Daha sonra Erzincan’da gerçekleştirilen aynı organizasyonda slalomda birincilik kürsüsüne çıktı.  2017, 2018 ve 2019’da Erzurum’da yapılan Türkiye şampiyonalarında da bu kategoride zirveyi kimseye kaptırmadı.

Türkiye’deki başarılarının yanı sıra, 2016’da Polonya, 2017’de ise Fransa’da organize edilen Avrupa şampiyonalarını slalomda 2’nci olarak tamamlayan Yavuz, 2016 yılında Polonya’da gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nda gümüş, 20172de Fransa’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda ise bronz madalya kazandı.

Milli sporcu, son olarak Polonya’nın Zakopane kentinde 2018’de gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nda yine slalomda ikincilik kürsüsüne çıktı. Yavuz, elde ettiği başarıları nedeniyle 18 Mart Çanakkale Zaferi etkinliklerinde arkadaşlarıyla birlikte kendisini kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, dünya şampiyonu olma sözü verdi

Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde girdiği kampta kendisine destek veren babası Osman Yavuz ve antrenörü Canser Atilla ile günde 6 saat çalışma yaptı. Milli kayakçı, 15-22 Mart tarihlerinde İtalya’da düzenlenecek Özel Sporcular Dünya Şampiyonası’na şimdi ise korona virüs tedbirleri nedeniyle evinde hazırlanıyor.

Erzincanlı Özel Milli Kayak Sporcusu Ayşe Kader Yavuz yaptığı açıklamada; “ Ergan Dağında başlayan antrenmanlarıma koronavirüs nedeniyle babamın desteğiyle evimde devam ediyorum. Çalışmalarımız gayet iyi gidiyor. Babamda benim en büyük desteğim.

Hedefim, yapılacak yarışlarda birinci gelerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a verdiğim dünya şampiyonluğu sözünü tutmak. Ülkeme madalya ile dönmek istiyorum Tüm Türkiye’ye evde kal diyorum” dedi. Baba Osman Yavuz’da kızının Dünya Şampiyonu olacağına inancının tam olduğunu ve her zaman yanında olacağını belirterek biz kızımla evdeyiz, herkesin iyiliği için evde kal Türkiyem” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu