ErzincanGenelGüncelSpor

Milli Takıma Seçilmek İçin Çalışıyorlar

İlhan Yılmazçelik

Ata sporu Güreş Erzincan’da milli sporcu yetiştirme konusunda çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.  Hafta sonlarında Gençlik spor il müdürlüğü güreş Antrenörlerinden Yusuf Gürsoy nezaretinde çalışan sporcular milli takıma girmek istediklerini belirttiler.

12-20 yaş gurubu arasında antrenmanlarını Gençlik spor il müdürlüğü güreş Antrenörlerinden Yusuf Gürsoy nezaretinde yapan sporcuların oldukça hırslı oldukları gözlenirken ata sporu güreşe her geçen gün ilgi daha da artıyor.

Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Gençlik spor il müdürlüğü güreş Antrenörlerinden Yusuf Gürsoy, “Geçmiş yıllarda Güreş dalın da birçok Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonları çıkarmış bir il olan Erzincan son zamanlarda yapmış olduğu çıkışlarla da dikkat çekiyoruz. Antrenmanlara gelen sporcularımız çalışmalardan memnun fire vermeden çalışmalarını sürdürüyorlar. Sporcu çocuklarımıza aileleri de destek oluyorlar. Buradan ailelerine özellikle teşekkür ediyorum. Sporcularımız hem boş zamanlarını sporla değerlendiriyorlar, hem de ata sporu güreşi sevdikleri için milli olmak için mücadele veriyorlar. Çok sıkı çalışıyorlar. İnşallah bizlerde katkı sağlayarak Erzincan ilimizden eskisi gibi mili sporcular çıkarmaya devam edeceğiz” dedi.

Yaz kış aralıksız olarak çalıştıklarını kaydeden güreşçiler ise, daha çok çalışarak ve başarılara imza atarak milli takıma girmek istediklerini söylediler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu