EğitimErzincanGenelGüncel

Öğrencilere Sıfır Atık Projesi ve Geri Dönüşümün Önemi Hakkında Eğitim Verildi

Erzincan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından, Binali Yıldırım Ortaokulu Ana Sınıfı Öğrencilerine Sıfır Atık Projesi Ve Geri Dönüşümün önemi hakkında eğitim verildi.

Erzincan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, çevre bilinci oluşturmak ve Sıfır Atık Projesi kapsamında bilgilendirme yapmak amacıyla Türk Telekom Binali Yıldırım Anaokulu öğrencilerine eğitim verildi.

Öğrencilere temel çevre eğitimleri yanı sıra “Ambalaj Atıkları ve Geri Dönüşümü’’ konulu görsel çizgi film ve sinevizyon sunusu yapıldı.

Verilen eğitimde Geri Dönüşüm ve Çevre Kirliliği konuları anlatılarak, bireylerin bu konudaki sorumluluklarından bahsedildi. Eğitim kapsamında öğrencilere günümüz ve geleceğin problemi olan Ambalaj Atıkları ve türleri, bu atıkların ayrı toplanmasının nasıl yapılacağı ve Geri Dönüşüm ile bu tür atıklardan neler üretilebileceği, gündelik yaşamlarında atıkları nasıl azaltacakları anlatıldı.

Küçük yaştan itibaren çevre bilincinin oluşması için sürekli çalışma yapan ve gayret gösteren İl Müdürlüğümüz, geleceğimiz açısından hayati önem taşımakta olan çevre bilincine sahip çocuklara çevre duyarlılığı kazandırmak için eğlenerek eğitmeyi amaçladı ve öğrencilere boyama kitabı, bakanlığın Çevre ve Çocuk Dergisi dağıtıldı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu