ErzincanGenel

Orman Yangınına Motorların Çantaları İle Müdahale Ettiler

Muzaffer Koşan

Erzincan’da ağaçlık alanda çıkan yangın çevrede motosikletleri ile gezen motokrosçuların büyük gayreti ve çabası ile söndürüldü.

Erzincan şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Erzincan-Çayırlı yolu üzerinde yer alan Mecidiye Ormanlık Alanında yangın çıktı. Çıkan yangını bölgede kros motorları ile gezen bir gurup fark etti. Motosikletliler yangını ilgili birimlere bildirdikten sonra yangını söndürmek için canla başla mücadele ettiler. O anlar kask kameraları tarafından da kayıt edildi.

Erzincan şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Erzincan-Çayırlı yolu üzerinde yer alan Mecidiye Ormanlık Alanında çıkan yangını fark eden motokrosscular olayı 110 itfaiye ve Orman İşletme ekiplerine haber verdi. İtfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri gelene kadar geçen sürede ise motorsikletliler motorların üzerinde bulunan heybeler ve çevreden buldukları ağaç dalları ile yangına müdahale etti. Bir yandan yangına müdahale eden motosikletliler bir yandan da yanan ağaçlara üzülmeleri kafa kameraları tarafından kayıt edildi. Kısa süre sonra olay yerine gelen 110 itfaiye ve Orman işletme ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın daha fazla büyümeden söndürüldü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu