EğitimErzincanGenelGüncel

Ortaokul Müdürleri ile Genel Değerlendirme Toplantısı

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaokul müdürleri ile genel değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün başkanlığında, ortaokul müdürleri ile bir araya gelindi. Toplantı, il merkezinde bulunan 33 ortaokul müdürünün katılımı ile yapıldı.

Yapılan değerlendirme toplantısında;

-Okullar da hijyen koşullarının iyileştirilmesi ve gerekli önlemlerin arttırılarak devam ettirilmesi gerekliliği, temizlik ürünleri ile ilgili bakanlığın yeterli miktarda kaynak sağladığı hususu, ihtiyaç duyan okullarımıza diğer okullardan yardım yapılabileceği hususu belirtildi.

-Okul ve Veli işbirliği çalışmalarının yapılması ve öğrencilerin ileri ki eğitim yaşamlarında dahi sıkı takibinin yapılması gerektiği hususunun velilere anlatılması konusu vurgulandı.

-Okul web sitelerinin kullanımı ve güncellenmesi ile ilgili çalışmaların arttırılarak devam ettirilmesi gerekliliği vurgulandı.

-Covid-19 salgın hastalıklarla mücadelede temizlik ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi için gerekli önlemlerin alınması gerekliği üzerinde duruldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara maske ve el dezanfektanlarının, 2021-2022 yılı 1. eğitim-öğretim döneminde verilmesi ve en kısa zamanda dağıtılması konusunda hassasiyet gösterilmesi karara bağlandı.

 -Okulların acil ihtiyaçları, eğitim öğretim ile ilgili tedbirler, okulların hijyen durumu, Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili konular görüşüldü.

Okul müdürlerine bu zor süreçteki başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür eden Aziz Gün, iyi dilek ve temennilerler toplantıyı sonlandırdı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu