EğitimErzincanGenelGüncel

Özel Öğrenciler Yeteneklerini Sergiliyor

Muzaffer Koşan

Erzincan Milli İrade Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri tarafından ahşap yakma tekniği ile hazırlanan eserler görenler tarafından büyük beğeni topluyor.

Erzincan Milli İrade Özel Eğitim Uygulama Okulu marangoz atölyesinde hazırlanan resimler özel öğrencilerin elinde görsel şölene dönüşüyor.

Erzincan da Milli İrade Özel Eğitim Uygulama Okulunda yapılan birçok etkinliğin yanı sıra öğretmenler ve özel öğrenciler tarafından marangoz atölyesinde hazırlanan resimler hem yakılarak hem de boyanarak görsel güzellikleriyle beğeni topluyor.

Milli İrade Özel Eğitim Uygulama Okulu atölye öğretmeni Nusrettin Bezgin yapılan çalışmaları anlattı.

Atölye öğretmeni Bezgin “Burada yaptığımız çalışmalarda çeşitli resimleri öğrencilerimize kavak kontrplak üzerine yakma çalışması yapıyoruz. Öncelikle karbon kâğıdımız üzerine çizdiğimiz resmi kontrplak üzerine çiziyoruz. Resmimizi daha sonra yakıyoruz boyaması gereken yerleri de akrilik boya ile boyuyoruz. Burada yaptığımız çalışmalarda birinci amacımız öğrencilerimize el alışkanlığı ve el becerilerini geliştirmek. Bunun yanı sıra resim yapmak, çizgi çizmek, yakma işlemi yapmak, kesim yapmak, törpüleme işlemi gibi bunları yaparak çocuklarımızın el becerilerini geliştiriyoruz diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu