ErzincanGenelGüncel

Refahiye Belediyesi’ne Dev Hizmet

Muzaffer Koşan

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde belediye tarafından yapılan yatırım ve temin edilen araçların toplu açılış ve hizmete sunuş programı yapıldı.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan’ın Refahiye ilçesinde belediye tarafından yapılan yatırım ve temin edilen araçların toplu açılış ve hizmete sunuş programına katıldı. Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır’ın da katıldığı törende; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı ilçede yapılan yeni yatırımlar ve belediye araç filosuna kazandırılan araçlar hakkında bilgi verdi.

Programda konuşan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır ile Belediye Başkanı Çakmak Paçacı yapılan yatırımların ve belediye hizmetine kazandırılan araçların Refahiye ilçesine hayırlı olması temennisinde bulundular.

Ardından konuşan Vali Mehmet Makas, ilçede yapılan yatırımlar ve belediyeye kazandırılan araç ve malzeme desteğinden bahsederek; “Refahiye İlçemizde eksikliği hissedilen toplam maliyeti 1 milyon 350 bin TL olan mezbahanın yapımı için Doğu Anadolu Kalkınma Bölge İdaresi Başkanlığından proje bedelinin % 90 tutarında hibe desteği sağlanmış kalan %10’luk kısmı ise belediye bütçesinden karşılanarak hizmete sunulmuştur.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca 1 milyon 500 bin TL yardım ile 2020 yılı içerisinde 60 bin m2 kilit parke yol ve kaldırım yapılmış olup, proje dahilinde 2021 yılında çalışmalar devam edecektir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan 1 adet yol süpürme aracı, 1 adet çöp toplama aracı ve 160 adet çöp konteynırı da hibe olarak alınmıştır.

Hayırsever işadamı tarafından 17 kişilik minibüs belediyeye hibe edilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.
Sağlık Bakanlığımız tarafından 1 adet 4×4 112 Ambulans ve Kalp Masaj Cihazı Refahiye Dr. Fahrettin Uğur Devlet Hastanesine hibe edilmiştir.

Atıl durumda olan çöp kamyonu, İstanbul Milletvekilimiz Sayın Serkan Bayram’ın finansman desteğiyle arasöze dönüştürülerek yine vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur” dedi

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde devam eden programda; Vali Mehmet Makas, Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır belediye bünyesine kazandırılan araçlarla şehir turu yaptılar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu