Genel

Sağlık Çalışanları Aşı Olmaya Başladı

Muzaffer Koşan

Yeni tip Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında kullanılacak CoronaVac aşısı, Erzincan’da sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca analizleri tamamlandıktan sonra Acil Kullanım Onayı verilen CoronaVac aşısı, ilk olarak Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hastane personeline uygulandı.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik: “Bugün 14 Ocak 2021 itibariyle Kovid aşılarımızı sağlık personelimize yapmaya başlıyoruz. İlimizde şuan 28 aile sağlığı merkezi 8 ilçe hastanesi ile merkezdeki 2 hastanede MHRS ile randevu alarak sağlık personeli önceliğinde aşılar yapılmaya başlandı. 28 aile sağlığı merkezinde 75 Aile Hekimi 8 ilçe hastanesi ile merkezdeki 2 hastanede kendilerine en yakın sağlık merkezine 182 üzerinden yada MHRS’den randevu alarak bütün sağlık personelimizi bu aşılama için buraya bekliyoruz. Pandemiden korunmanın en etkili yolunun aşı olduğunu biliyoruz. Tedbirlerle şu ana kadar gerçekten halkımızı koruduk, ama  bundan sonraki korumanın standardı aşı ile mümkün. Eski hayatımıza dönmenin ana unsuru aşılamak. Öncelikle personelimizden başlayarak tüm halkımızı aşılamak üzere tesislerimize bekliyoruz.  İlimizde 3 bin 600 kamu sağlık personelimiz bulunmakta. Eczacı ve özel hastane özel muayenehane sağlık çalışanlarının tamamı bu aşılanmadan faydalana bilir bunlarla birlikte rakam yaklaşım 4 bin 500 civarında” dedi.

 

Başhekim Dr. Öğr.Üyesi Orhan Çimen: “Mart 2020 tarihinde bugüne pandemi ile mücadele ettiğimiz ülkemizde inşallah bu aşılama neticesinde muhaffak bir şekilde tamamlamak istiyoruz. Aşılarımız geldi aşı odalarımız hazırlandı. Personellerimiz MHRS üzerinden randevularını aldı. Hastanemizde 10 aşı odasında personelimiz ile aşı işlemlerine başlayacağız” dedi.

Hastane Personeli Elif İnci: “İlk Erzincan’da aşıyı ben oldum. Sağlık personeli öncelikli olduğu için MHRS’den randevumuzu alıp geliyoruz hastaneye. Bütün insanlara aşı olmalarını öneriyorum” dedi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu