ErzincanGenelGüncel

Sarıgül Erzincan Cezaevi Önünde Bir Basın Açıklaması Yaparak Af Çağrısında Bulundu

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, bugün Erzincan cezaevi önünde bir basın açıklaması yaparak TBMM’ne gelecek olan 9. Yargı paketine af konusunun eklenmesi çağrısında bulundu.

Binlerce kader mahkumunun parlamentodan çıkacak bu haberi beklediğini, pandemi koşulları münasebetiyle hızlı yargılamalar olduğunu belirten Sarıgül toplumsal barış için, kardeşlik hukuku için devletin af çıkarmasını istedi.

Sarıgül şunları söyledi: 9. yargı paketi TBMM’nin gündemine gelecek. Toplumda bir af beklentisi var.  Bu beklentiyi görmezden gelemeyiz. Af düzenlemesinin, 9. yargı paketine eklenmesi lazım. Binlerce kader mahkûmu parlamentodan çıkacak haberi bekliyor. Benim şefkatli devletime, benim varlıklı devletime, benim bereketli devletime ve Türkiye’ye sesleniyorum: Kardeşlik hukuku için, toplumsal barış için, anneler için, babalar için, çocuklar için affet Türkiye! Affet Türkiye! hem affet Türkiye!

Mustafa Sarıgül, 9. yargı paketine “ehliyet affı” ve “çekte hapis cezasının kaldırılması” konularının da eklenmesini istedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu