ErzincanGenelGüncel

Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

İlhan Yılmazçelik

Suriye‘nin İdlib kentinde rejim güçlerinin hava saldırısında şehit olan askerler için Şehit Ailelerini Koruma Derneği, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti ve Gönüllü Gençler Derneği, Erzincan Bisikletliler Derneği ve Yeşilay Erzincan şubesi tarafından mevlid okutuldu.

Erzincan’da Şehit Ailelerini Koruma Derneği, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti ve Gönüllü Gençler Derneği, Erzincan Bisikletliler Derneği ve Yeşilay Erzincan şubesi tarafından düzenlenen mevlid programı, Boyacılar Camisi’nde akşam namazının akabinde gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, şehitler için mevlit okundu, dua edildi.

Duanın ardından Erzincan Müftüsü Mehmet Emin Çetin ile imam hatiplere, sivil toplum örgütleri temsilcileri tarafından Türk bayrağı hediye edildi. Mevlit sonrası vatandaşlara lokum ikram edildi.

Şehit Ailelerini Koruma Derneği, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti ve Gönüllü Gençler Derneği, Erzincan Bisikletliler Derneği ve Yeşilay Erzincan şubesi tarafından düzenlenen programa, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Altıntaş, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu