ErzincanGenelGüncel

Sokak Hayvanları İçin 20 Farklı Yerde Beslenme Noktası

 

Emre Başer

İliç ilçesinde sokak hayvanları için 20 farklı yerde beslenme noktası oluşturuldu.

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanları için İliç Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Hayvan Besleme Grubu ekibi tarafından ilçenin 20 farklı yerinde “Sokak Hayvanları Beslenme Noktaları” belirlendi.

İliç Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Hayvan Besleme Grubu ekibi tarafından koronavirüs salgını nedeniyle sosyal izolasyonun sağlandığı süreçte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına düzenli olarak mama desteği verilmeye başlandı.

Sokağa çıkma yasağının olduğu 1 Ocak 2021 günü Cuma namazından sonra Kaymakam Yusuf Kaptanoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Gürbüz, İl Genel Meclisi Üyesi Kadir Yıldırım, daire amirleri ve hayvan sever vatandaşlarımız ile birlikte geçtiğimiz günlerde ilçenin değişik bölgelerinde belirli noktalarda oluşturulan beslenme noktalarına sokak hayvanları için mama bıraktılar.

Sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirilen sosyal sorumluluk ve farkındalık etkinliği hakkında açıklama yapan Kaymakam Yusuf Kaptanoğlu; “Korona virüsle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı ve soğuk kış günlerinin yaşandığı şu dönemde sokak hayvanlarının aç kalmamaları için Kaymakamlık bünyesinde Hayvan Besleme Grubu oluşturduk. Ekibimiz tarafından 20 noktada sabitlenen beslenme noktalarımız sürekli kontrol altında tutularak sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçları karşılanacak. Bu süreçte, birlikte yaşadığımız sokak canlılarını korumak için işbirliği içerisinde hareket ettiğimiz Belediye Başkanımıza, hayvan sever vatandaşlarımıza, ekiplerimize duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu