ErzincanGenelGüncel

Sokak Hayvanları Unutulmadı

Muzaffer Koşan

Korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları unutulmadı. Erzincan Valiliği tarafından yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına yönelik yapılan çalışma ile sokak hayvanları için şehrin muhtelif yerlerinde yemleme çalışması yapıldı.

Erzincan’da yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının beslenmesi için yaşam alanlarına Vefa Sosyal Destek Grupları yem ve mama bıraktı.

Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Kovid-19 salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek amacıyla bugüne kadar birçok tedbirin alındığı, Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından yemleme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Sosyal izolasyon nedeniyle lokanta, restoran, kafeterya gibi yiyecek içecek servisi yapılan yerlerin kapalı olması nedeniyle sokak hayvanlarının beslenmede sıkıntı yaşamaması için kentte yemleme çalışmalarının devam ettiği ifade edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kovid-19 salgını sadece insan hayatını değil sokak hayvanlarının da hayatını olumsuz etkilemektedir. Sosyal izolasyonun sağlanması amacıyla gündelik yaşamın olağan koşullarının değişmesi ve yiyecek içecek servisi yapılan yerlerin tüketim kapasitesinin düşmesi nedeniyle başta hayvan barınakları olmak üzere artık yiyeceklerden beslenen sokak hayvanları açısından yiyecek bulma zorluğu ortaya çıkmıştır.”

Açıklamada ayrıca, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için barınaklar başta olmak üzere park, bahçe gibi sokak hayvanlarının yaşam alanlarında tespit edilen noktalara düzenli olarak mama, yem, yiyecek ve su bırakılarak, hayvanların yaşamlarının sürdürülebilirliğinin sağlandığı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu