ErzincanGenelGüncel

Sporculara Malzeme Desteği

Duygu Yatmış

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Erzincan’da faaliyet gösteren 8 okul spor kulübüne ve futbol takımı bulunan 9 mahalle muhtarlığına spor malzemesi dağıtım programına katıldı.

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan temin edilen spor malzemeleri Okul Spor Kulüplerine ve futbol takımı bulunan 9 mahalle muhtarlığına dağıtıldı. Erzincan Merkez Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programa Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu ve Spor Kulübü temsilcileri katıldı.

Malzeme dağıtım programında konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, her yıl düzenli olarak yapılan malzeme dağıtımları kapsamında Erzincan da faaliyet gösteren okul spor kulüplerine ve mahalle muhtarlıklarına spor malzemesi desteği verildiğine dikkat çekerek, amatör spor kulüplerinin sporda geleceğin yeteneklerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasında kilit bir görevi olduğuna vurgu yaptı. Özellikle muhtarlıkların öncülüğünde gerçekleştirilen mahalleler arası müsabakalarda başarılı sonuçlar elde edildiğine değinen Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “Muhtarlarımız ve biz idareciler çocuklarımızın destekçisi olduğumuz sürece, çocuklarımız kötü alışkanlıklardan ve yanlış yönlendirilmelerden uzak kalacaktır. Bu müsabakalar sayesinde şehre farklı bir heyecan geldi. Burada 8 okul spor kulübümüze ve futbol takımı bulunan 9 mahalle muhtarlığına spor malzemesi desteğinde bulunduk. Bu malzemelerin neler olması gerektiğini ekiplerimizin sizlerle istişaresi sonucu belirlendi. Çocuklarımıza gençlerimize sahip çıktığınız için hepinizi tebrik ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi

Kulüp yöneticileri ve mahalle muhtarları ile bir süre sohbet eden Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, tarafından spor malzemelerinin dağıtımı yapıldı. Erzincan Valisi Ali Arslantaş, tüm spor kulübü temsilcileri ile görüşerek, başarılar diledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu