ErzincanGenelGüncel

Su Ürünleri Av Yasağı Başladı

Muzaffer Koşan
Erzincan sınırları içerisinde bulunan bütün sularda su ürünlerinin neslini korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamak amacıyla su ürünleri avcılığı yasağı başladı.
Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklama ile Erzincan sınırları içerisinde bulunan bütün sularda su ürünlerinin neslini korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamak amacıyla 1 Nisan 2020 – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında Sazangillerin avcılığı yasaklandı.
Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada; “13.08.2016 tarih ve 29800 sayılı Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren 4/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ ve 4/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliği hükümleri gereğince; İlimizdeki iç sularda (göl, gölet, akarsu vb.) 1 Nisan 2020 – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında Sazangillerin avcılığı yasaktır. Avlanmanın yasak olduğu bu dönemde, avlanılması yasak su ürünleri satışı, nakli ve imalatta kullanılması da yasaktır. Aksine hareket edenler hakkında 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu uyarınca yasal işlem uygulanacaktır” denildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu