ErzincanGenelGüncel

Tanılı Ya Da Temaslı Olması Nedeniyle İzolasyona Tabi Tutulan Kişiler Denetlendi

Muzaffer Koşan

Korona virüs (Kovid-19) denetimleri kapsamında Erzincan’da denetlemeler aralıksız devam ediyor.

İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği korona virüs salgını konulu genelge doğrultusunda Erzincan’da tanılı ya da temaslı olması nedeniyle izolasyona tabi tutulan kişiler üzerinde denetleme yapıldı. Denetleme ekipleri vatandaşların HES kodlarını kontrol ederek denetim yaptı.

Yapılan denetimlerde vatandaşlar maske, mesafe ve hijyen konularında uyarılırken işletme sahibi ve çalışanlara da uyarılarda bulunuldu.

Erzincan‘da ekipler, şehir merkezinde yoğunluğun yaşandığı Cumhuriyet Meydanı, Fevzipaşa, Ordu, Halitpaşa ve 13 Şubat caddeleri üzerindeki iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar ve kafeteryalarda denetim yaptı. Yapılan denetimlerde ekipler tarafından tanılı ya da temaslı olması nedeniyle izolasyona tabi tutulan kişilerin kural ihlali yapıp yapmadığı kontrol edildi.

Ekipler, sosyal mesafe kuralına ve maske takma zorunluluğuna uyulup uyulmadığını kontrol etti. Polis araçlarından maske takılması, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması anonsları yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu