ErzincanGenelGüncelTarım

Tarım Orman Akademisi Üretici Ve Tüketicilerimizin Hizmetine Girdi

Zamandan ve mekândan bağımsız olarak çiftçi ve tüketici eğitimi ve yayım hizmetlerinin sağlanabilmesi ve çiftçilerin her an her yerden öğrenme dünyasını oluşturmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından “akademi.tarimorman.gov.tr” adresi üzerinden Tarım Orman Akademisi hayata geçirildi.

Konu ile ilgili olarak Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Bilindiği üzere, zamandan ve mekândan bağımsız olarak çiftçi ve tüketici eğitimi ve yayım hizmetlerinin sağlanabilmesi ve çiftçilerin her an her yerden öğrenme dünyasını oluşturmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından “akademi.tarimorman.gov.tr” adresi üzerinden Tarım Orman Akademisi hayata geçirilmiştir.

05.05.2020 tarihinde Sayın Bakanımız tarafından anlatılan DİTAP ve Sözleşmeli Üretim konusundaki ilk ders ile gerçekleştirilen lansmana sahada bulunan 81 İl Müdürü ve ili temsil eden çiftçiler katılım sağlamıştır.

Tarım Orman Akademisinin tüm üretici ve tüketicilerin güncel bilgi ihtiyaçları doğrultusunda bugüne kadar 55 web semineri, 267 eğitim, 445 video içerik üretilmiştir.

Söz konusu eğitim içeriklerine ulaşmak için tüm üretici ve tüketicilerimizin https://akademi.tarimorman.gov.tr/ adresine girmeli gerekmektedir” denildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu