ErzincanGenelGüncel

Tashih-i Huruf Kursu Başladı

Muzaffer Koşan

Diyanet işleri Başkanlığınca, özellikle Kur’an kursu ve cami hizmetlerini yürüten personelin bilgi ve becerilerini geliştirmek, Kur’an-ı Kerim tilavetinde görülen telaffuz hatalarını gidermek, Kur’an-ı Kerim’i güzel bir eda ile okumalarını sağlamak amacıyla, Erzincan’da görevli erkek/kadın personel arasından mülakat yoluyla seçilen 14 kursiyer için, Pir-i Sami Kur’an Kursu ve İlim Araştırma Merkezi binamızın bir sınıfında 24 hafta süreli (Altı Ay) “Tashih-i Huruf Kursu” başlatıldı.

Kursun açılış gününde bir açılış konuşması yapan Müftü Çakır; kursun hayırlı ve bereketli olması dileğiyle katılımcıları tebrik etti. Bu kursun, görevde kaliteyi yakalama, kariyer geliştirme, misyon ve vizyon sahibi olma, daha özverili ve gayretli, başarılı hizmet verme açısından önemine vurgu yaparak, kursiyerlerin bu konuda derslere gerekli ihtimamı göstermelerini isteyerek kendilerine muvaffakiyetler diledi.

Covid-19 salgın hastalıkla ilgili alınan tüm tedbirlerle beraber, 12.10.2020 tarihi itibariyle kurs başladı.

Başlatılan kursa, İl Müftüsü Burhan Çakır, Müftü Yardımcısı Mehmet Süsün, Cami-i Kebir İmam Hatibi Âdem Kocatürk, Terzibaba Camii İmam Hatibi Ersoy Satılmış ve Cami-i Kebir Müezzin Kayyımı Erdoğan Seren nezaret edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu