ErzincanGenelGüncel

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Erzincan’da

Muzaffer Koşan

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Erzincan’ın İliç İlçe Başkanlığı binasının açılış törenine katıldı.

Davul zurna eşliğinde karşılanan, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül  ile birlikte Genel Başkan Yardımcıları Haluk Şaban, Adnan Delikurt, Soner Gökçe, Zeynel Abidin Aktay ve Ender Karahasanoğlu katıldı.

İliç İlçesi Çarşı Merkezindeki parti binası açılış öncesi partililere seslenen Sarıgül ; ‘Türkiye’de şu anda yeni bir değişime, yeni bir dönüşüme ve yeni bir enerjiye ihtiyaç var. Türkiye Değişim Partisi olarak bunu sağlayacağımıza, yürekten inanıyorum. Türkiye Cumhuriyet’imizin gururla söylüyorum, son başbakanı Erzincanlıydı, ilk Başbakanı da Erzincanlı olacak. Gözünüzde hiçbir şeyi büyütmeyin, emekli yurttaşlarımız var onlarla konuşuyorum bayramlarda üzülüyorlar çünkü torunlarına harçlık veremiyorlar. 3600 ek göstergeyi bekleyen memurlarımız var, emniyet mensupları ve meslektaşım öğretmenlerimiz var, sağlık çalışanlarımız var. Hiç merak etmesinler Türkiye Değişim partisi olarak yerine getireceğiz’ dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül konuşmasında Afganistan uyruklu göç istilası ile Türkiye karşı karşıya olduğunu belirtti. Sarıgül; ‘Ne yapıp edip Afgan göçünü engelleyemezsek, büyükşehirlerde 4 milyonun üzerinde Suriyeli kardeşlerimiz var, onlar savaş korkusuyla geldiler biz misafir ediyoruz. Ama Afganistan’dan gelecek yaklaşık 4 milyon yurttaşlarımızı barındıracak güce sahip değiliz. Bütün siyasi partiler popülist yapmadan siyaset yapmadan bu büyük göç dalgasına tedbir almakta mükellefiz. Türkiye Değişim Partisi olarak şunu arz ediyoruz, sağ elimizde bizim sol elimizde bizim, biz vicdan diyen merhamet diyen, adalet diyen, örflerimizi, törelerimizi ve geleneklerimizi her zaman koruyacak, büyüklerimize saygı sunacak, küçüklerimizi sevecek, tüm yurttaşlarımızla el ele omuz omuza olacağız.’dedi.

Sarıgül esnafın kısa ödeneğinin mutlaka devam etmesi gerektiğini belirterek; ‘Esnafın kısa ödeneğinin devam etmesi şart. Allah’ım devletin ışığını ve esnaflarımızın ışığını İnşallah hiç bir zaman söndürmez çünkü pandemi koşulları devam ediyor. Türkiye Değişim Partisi Atatürk Milliyetçisi demek. örf ve töremiz demektir, varlık demektir, bereket demektir, hudut ve bayrak birlikteliği demektir. Türkiye Değişim Partisi için önce devletimizin bölünmez bütünlüğü gelir, sonra partimiz gelir. Partimizde görev alan arkadaşlarımızın iki hedefi vardır birinci hedefi Ay Yıldızlı Bayrağımızı Almanya’nın,  Fransa’nın, İngiltere’nin İskandinav ülkelerinin önüne çekmek. İkinci hedefimiz saygıyla sevgiyle  Türkiye Değişim Partisinin Bayrağını Ankara’nın burçlarına çekmektir. ‘diye konuştu.

Konuşmanın ardından büyük bir kalabalıkla Türkiye Değişim Partisi İliç İlçe Başkanlık binasının kurdelesi kesilerek açıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu