ErzincanGenelGüncelSağlık

Temiz Çevre Sağlıklı Gelecek

Muzaffer Koşan

Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi üyeleri tarafından Çevre Temizliği ve Çöp Toplama Etkinliği düzenlendi.

Gençlik Merkezi tarafından organize edilen etkinlikte Temiz Çevre Sağlıklı Gelecek sloganı ile Kemah ilçesinde çevre temizliği yapıldı.

Daha temiz bir çevre için bizde varız diyerek yola çıkan, doğadaki kirlilik sorununa çözüm üretmek, bireylere örnek olmak, toplumsal duyarlılık oluşturmak, doğaya ve çevreye katkı sağlamak isteyen Gençlik Merkezin gönüllü gençleri Kemah ilçesinde çevre temizliği yaptılar.

Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından çevre temizlik kampanyası başlattı. Erzincan Gençlik Merkezi üyesi gönüllü gençlerin yer aldığı kampanya kapsamında gençleri yaşadıkları bölgelerde çevre temizliği yaptılar. Örnek çalışma olarak Kemah ilçesine giden gönüllü gençler burada ellerine aldıkları çöp torbalarına etrafa atılmış çöpleri topladılar.

Çevre bilincine dikkat çekmek istediklerini ifade eden gençler, bundan sonrada çeşitli zaman aralıklarında bu tür çalışmaları yapacaklarını kaydettiler. Kemah ilçesinde çöp toplayan gençler ayrıca temiz çevre sağlıklı bir gelecek demektir. Bu yüzden Kemah’ta gençlerimizle birlikte el birliği ile çevremize sahip çıkıyoruz. Erzincan halkının çevre temizliği konusunda zaten duyarlı olduğunu ifade eden gençler, bu çalışma ile bu duyarlılığın daha üst seviyelere gelmesini hedeflediklerini ifade ettiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu