ErzincanGenelGüncelSpor

“Transanatolia”, Dumanlı Tabiat Parkında

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonunun desteğiyle düzenlenen ve Eskişehir’den başlayan TransAnatolia Rally Raid’de sürücüler Refahiye’ye gelerek, “Dumanlı Tabiat Parkında” kamp kurdu. Farklı kategorilerde mücadele eden 80 takımın katıldığı TransAnatolia Rallisi yarışmacılarına Dumanlı Tabiat Parkı ev sahipliği yaptı.

Eskişehir’den başlayarak Kars’a uzanan 2 bin 300 kilometrelik rotanın beşinci gününde yarışmacılar, Dumanlı Tabiat Park’ında konakladılar.

Bu yıl TransAnatolia’ya Türkiye, İtalya, Hollanda ve İngiltere’den 39 motosiklet, 19 otomobil, 4 SSV, 5 Quad ve 3 kamyon olmak üzere 70 araç ve 96 yarışçı katılıyor.

TransAnatolia Genel Koordinatörü Burak Büyükpınar, bu yıl 11’ncisini düzenledikleri TransAnatolia parkurunun Eskişehir’den başlayıp Kars’ta bitecek şekilde planlandığını belirterek Dumanlı Tabiat Park’ının eşsiz ve görülmeye değer olduğunu dile getirdi. Misafirperverliklerinden dolayı Kaymakam Eyüp KAYKAÇ ve Belediye Başkanı Çakmak Paçacı’ya teşekkürlerini ilettiler.

Kaymakam Eyüp KAYKAÇ ve Belediye Başkanı Çakmak PAÇACI sporcuları Dumanlı Tabiat Park’ında ziyaret ederek etkinlikler hakkında bilgi aldılar. TransAnatolia ekibini ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu