Genel

Türk Eğitim-Sen’de Demokrasi Şöleni Başlıyor

Eğitim çalışanlarının güçlü ve gür sesi olan Türk Eğitim-Sen’in 7. Olağan Genel Kurul süreci kapsamında 13 Kasım 2021 Cumartesi günü genel kurul toplantısı yapılacak.

 Türk Eğitim Sen Erzincan Şube Başkan Adayı Lütfü Küçük, tarafından yönetim tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Türk Eğitim Sen Erzincan Şube Başkan Adayı Lütfü Küçük; “Kıymetli katılımcılar burada bulunmamızın sebebi Türk Eğitim Sen Şube yönetimine talip olan genç ve yeni diye tabir ettiğimiz ekip arkadaşlarımızı sizlere tanıtmaktır. Türk Eğitim Sen Erzincan Şubesi yıllardır aynı yönetimle idare edilmektedir. Son zamanlarda yönetici arkadaşlarımızın yorgunluğundan kaynaklandığını düşündüğümüz bir dizi eksiklikler ortaya çıkmaktadır. Son yılları değerlendirdiğimizde Türk Eğitim Sen’de gerek üye kaybı, gerekse sosyal ve kültürel anlamda bir faaliyetin ortaya çıkmaması bizlerin aday olma sebebidir. Ben ve yönetimdeki arkadaşlarım adaylık konusunu bundan 1,5 yıl önce kararlaştırıp mevcut yönetimdeki arkadaşlarla paylaşmıştık. Gelinen noktada iki adaylı bir seçim süreci ortaya çıkmıştır. Aynı camianın içinde seçim yapmak bir elin parmakları arasında seçim yapmak gibidir. Siz kıymetli delege arkadaşlarımız en doğru karar vererek Türk eğitim Sen’e yakışanı yapacaksınız bundan kuşku yoktur.

Bizler yönetime geldiğimizde sadece üye sendikacılığı yapmayacağız. Tabii ki üyelerimizin sayısını artırmak için özel çabalar harcıyor olacağız ancak sadece bununla sınırlanmak istemiyoruz. Erzincan’ın kültürel ve sosyal yapısına katkı sunacak faaliyetlerin ortaya koyması için de gerekli çalışmalar yapılacak. İlimizde konferanslar, paneller, açık oturumlar düzenlenerek gerek öğrenci eğitimlerine, gerek veli eğitimlerine, gerek şehrin kültürel değerlerine katkı sağlayacak organizasyonları tertip edeceğiz. Sendikanın altyapı eksikliklerini tamamlayacağız ve bir ARGE birimi kuracağız. Üyelerle daha sıkı haberleşme ve iletişim kurma adına sosyal medya platformlarını (Telegram WhatsApp, Facebook, Twiter vb.) daha etkin bir şekilde kullanacağız. Bu seçim çalışması esnasında dostluk kardeşlik ve ağabeylik hukukunu bozmadan bu seçimi 13 Kasım 2021 Cumartesi günü sonlandırmak en büyük temennimiz ve arzumuzdur dedi.” 

Toplantısı sonrası Türk Eğitim Sen Erzincan Şube Başkan Adayı Lütfü Küçük, tarafından yönetimde görev alacak adaylar misafirlere tanıtıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu