ErzincanGenelGüncel

Üniversite Kampüs Alanının Ağaçlandırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü İmzalandı

Muzaffer Koşan

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ile Orman Genel Müdürlüğü arasında, üniversite kampüs alanının ağaçlandırılmasına ilişkin bir iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen protokol, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve Erzurum Orman Bölge Müdürü Oktay Atalay tarafından imzalandı. Orman Bakanlığı ile Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi işbirliği sonucunda imzalanan protokolle, ülkemizin orman varlığının artırılması ve yeşil dokusunun geliştirilmesi amacıyla Üniversite Kampüsü içinde kalan boş alanların uygun türlerde ağaçlandırma yapılması kararlaştırıldı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Kampüs alanındaki ağaç dikimine elverişli boş alanların uygun ağaç türleriyle ağaçlandırılmasına ait protokol; Orman Genel Müdürlüğü adına Bölge Müdürü Oktay Ayatay ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent tarafından 06.10.2020 tarihinde imzalandı.

Bölge Müdürü Oktay Ayatay Milli Ağaçlandırma seferberliği kapsamında tüm kamu kurum ve kuruluşlarının uygun alanlarının ağaçlandırılmasına yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Bu protokol kapsamında 30 hektarlık alanda ekskavatör ile arazi hazırlığı yapılarak 44 km teras yapacağız. Sonbahar dikim mevsiminde 25.000 adet karaçam ve 5.000 adet sedir fidanı dikeceğiz. Ayrıca çalışmalar tamamlandıktan sonra 3 yıl süreyle bakım ve koruma çalışmalarını devam ettireceğiz. Bu çalışmalar ile üniversite kampüslerinde öğrencilerin bedensel ve ruhen dinlenebileceği, rahat nefes alabileceği ortamlar oluşturacağız.

Yapılan bu protokolün Erzincan ilimize hayırlı olmasını diliyorum”  ifadelerini kullandı.

Ardından denetim ve incelemelerde bulunmak üzere Erzincan Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret eden Bölge Müdürü Oktay Ayatay, İşletme Müdürü Tekin Işık’tan Müdürlüğün 2020 yılı program ve gerçekleşmeleri, sorunları ve ihtiyaçlarıyla ilgili bilgiler aldıktan sonra çalışmalarından dolayı tüm personele teşekkür ederek İşletme Müdürlüğünden ayrıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu