ErzincanGenelGüncel

Vali Makas, Belde ve Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor

Emre Başer

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan’da merkeze bağlı Çağlayan beldesini ve merkeze bağlı Ergan ile Uluköy köylerini ziyaret ederek, bölge sakinlerinin istek ve taleplerini dinledi.

Gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında ilk olarak Erzincan Valiliği İl Özel İdaresine bağlı Asfalt Plent Tesislerinde üretimi gerçekleştirilen sıcak asfaltın, uygulanmış olduğu merkeze bağlı Ergan köyünü ziyaret eden Vali Mehmet Makas, köye ulaştırılan hizmetlere ilişkin vatandaşların görüşlerini alarak, asfalt yollarının hayırlı olmasını temenni etti.

Köy sakinleri ise yeni asfalt yola kavuştukları için Erzincan Valisi Mehmet Makas’a teşekkürlerini ilettiler.

Ardından Çağlayan beldesine geçen Vali Mehmet Makas, güçlendirme onarımına alınan 12 derslikli Çağlayan İlkokulu’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, yürütülen çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi aldı. Akabinde bölge halkının istek ve taleplerini dinleyen Vali Makas, korona virüsle mücadele kapsamında vatandaşlara yönelik rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik uyarılarda bulunarak, maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilmesini istedi.

Daha sonra ise Çağlayan beldesinde bulunan Girlevik Hidroelektrik Santrali’ni gezen Vali Mehmet Makas, tesis hakkında bilgi aldı.

Ardından sıcak asfaltın, uygulanmış olduğu merkeze bağlı Uluköy köyünüde ziyaret eden Vali Mehmet Makas, köy sakinleri ile görüşerek, köye ulaştırılan hizmetlere ilişkin vatandaşların görüşlerini aldı.

Akabinde Mertekli yol kontrol noktalarını ziyaret eden Vali Mehmet Makas, ekiplere çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Vali Makas’a, ziyaretlerinde Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız ve beraberindeki ilgililer eşlik etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu