ErzincanGenelGüncel

Vizyonerlik Liderlik ve Duygusal Zeka

Kamu ve Eğitim Yönetimi Uzmanı Dr. Ayhan Özkan tarafından, “Vizyonerlik Liderlik ve Duygusal Zeka” konulu yönetici eğitim semineri düzenlendi.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi Koordinatörlüğünde planlanan ve Erzincan Yönetici Akademisi kapsamında Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda,  Kamu ve Eğitim Yönetimi uzmanı Dr. Ayhan Özkan tarafından “Vizyonerlik Liderlik ve Duygusal Zeka”  konulu yönetici eğitim semineri düzenlendi.

Program başlamadan önce, Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’ü makamında ziyaret ettiler. Aziz Gün, bu nazik ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Murat Demir, Ferhat Albayrak ve Strateji Geliştirme birimi Şube Müdürü Hüseyin Erol’un da bulunduğu ilgili yönetici seminerine ilimizden merkeze bağlı 98 okul müdürü katılım sağladı.

Eğitimde liderlik vasfı, duygusal zekanın önemi ve yeri, zeka çeşitleri vb. konularında bilgilendirme yapılan toplantı 1 saat sürmüştür.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 1987 yılında lisans, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde Kamu Yönetimi Uzmanlık Programında yüksek lisansını tamamlayan ve halen Ankara Vali Yardımcısı olarak kamu hizmetine devam eden Özkan’ın, “İlle de Beyaz At”, “Yok Olan Dostluklar”, “Mülki İdare Amirlerinin Liderlik Davranışlarının Eğitim Üzerindeki Etkisi”, “Toplam Kalite Yönetiminin Kamu Kesiminde Uygulanabilirliği”, “Eğitimde Vizyoner Liderlik” gibi kitapları mevcut.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu