ErzincanGenelGüncel

Yağmur, Yardım Eli Bekliyor

Erzincan da ikamet eden Yıldız Ailesi maddi zorluklara karşı mücadele ederken, birde çocuklarının hastalığı ile zor günler geçiriyor. Yıldız Ailesi 17 Yaşındaki Yağmurun tedavisi için yetkililerden yardım bekliyor.

Erzincan Merkezde yaşayan Yıldız ailesinin 4 çocuğundan biri olan Yağmur Yıldız’ın 7 yaşında yakalandığı hastalığın tedavisi için mücadele ediyorlar. Birçok ameliyat geçiren Yağmur Yıldız yetkililerin yardım elini uzatmasını bekliyor.

“HER GÜN KANLI YASTIĞINI YIKIYORUM”

Yağmur Yıldızın Annesi, Perişan Yıldız “Yaklaşık 10 yıldır kızımın tedavisi için elimizden geleni yaptık ama bir sonuç alamadık. Her gün kanlı yastığını yıkıyorum. Kızımın bağırmasını ağlamasını dinliyorum. Geceleri sabaha kadar yatamıyor. Anakara’ya götürdük, Erzurum’a götürdük Trabzon’a götürdük hiç bir yerde çaresini bulamadık. İstanbul’da tedavisi var dediler oraya da götürmeye gücümüz yok. Devlet büyüklerimden kızımın tedavisine yardım eli uzatmalarını istiyorum” diye konuştu.

“OKULUMDAN GERİ KALDIM PSİKOLOJİM BOZULDU”

Ağrısına sızısına artık dayanamıyorum diyen 17 yaşındaki Yağmur Yıldız “Okulumdan geri kaldım derslerime çalışamıyorum herkesin bakışırından rahatsız oluyorum. Doktorlar (Keloid) Hastalığı Diyor. Her geçen gün kulaklarımdaki yaralar büyüyor çaresi bulunmaz ise kulaklarım kapanacak duymayacağım. Kanama yaptığı için günlük üstümü değişmek zorunda kalıyorum. Dışarı çıktığım zaman saçlarımla kapatıyorum. Lütfen bana yardım edin” diye konuştu.

“MADDİ İMKÂNSIZLIK BENİ ÇARESİZ BIRAKIYOR”

Yağmur Yıldızın Babası Halis Yıldız İse “Ben inşaatlarda çalışıyorum. Evim kira, 4 çocuğum var 6 nüfusuz, kızımın hastalığı ile yaklaşık 10 yıldır mücadele ediyoruz, artık dayanacak gücüm yok. Kızım tedavi olsun başka bir şey istemiyorum. Tedavi ettiremez isem yakında kulakları kapanacak duymayacak. Devlet büyüklerim kızımın tedavisi için bir yardım eli uzatsın. Allahtan tek isteğim kızımın sağlığına kavuşması” diye konuştu.

Keloid nedir?

Yaraların iyileşme sürecinde aşırı hücre üretimi sonucunda oluşan aşırı fibröz dokuya “Keloid” adı verilir. Keloid pembe, kırmızı veya ten rengi, düzensiz yumru görünümünde, sert, elastik kıvamlı bir oluşumdur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu