EğitimErzincanGenelGüncel

Yaz Döneminde Eğitimler Devam Ediyor

Muzaffer Koşan

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Telafide Ben de Varım” etkinliklerinin devam ettiği Şemsettin Uçar İmam Hatip Ortaokulu ile Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının devam ettiği Mustafa Doğan Anadolu Lisesi ve Şehit Polis Salih Zengin Ortaokulunu ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, salgının oluşturduğu akademik, fiziksel, sosyal ve duygusal kayıpların giderilmesi için hayata geçirilen “Ulusal Destekleme Programı”nın yaz dönemini kapsayan “Telafide Ben de Varım” etkinliklerinin devam ettiği Şemsettin Uçar İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti. Sınıfları gezerek yapılan eğitimleri izleyen ve öğrencilerle sohbet eden Gün, eğitim programına ilişkin yönetici ve öğretmenlerden bilgi aldı.

Daha sonra Destekleme ve yetiştirme kursları devam eden Mustafa Doğan Anadolu Lisesi ve Şehit Polis Salih Zengin Ortaokulunu ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, işlenen derslere iştirak ederek, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. “Her gittiğim okulda söylüyorum maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyduğumuz sürece inanıyorum ki salgın sürecini atlatacağız. El ele verdiğimiz sürece, öğretmenlerimizi iyi dinleyerek başaramayacağımız bir şeyin olmadığını hep birlikte göreceğiz. Burada işlenen konuları mutlaka tekrar yaparak, boş kalan zamanlarda da kitap okuyarak öğrendiklerimizi pekiştirelim.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu