ErzincanGenelGüncel

Benim Kulübüm Yeşilay

Duygu Yatmış

Yeşilay, İllerde ki Şubeleri ve İl Milli Eğitim Müdürlükleriyle birlikte ilk ve ortaokullarda Yeşilay kulüplerini kurmak, var olanları da canlandırmak amacıyla Benim Kulübüm Yeşilay projesini hayata geçirdi.

Yeşilay’ın İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Yeşilay Şubeleri ile birlikte ilkokul ve ortaokullarda hayata geçirdiği “Benim Kulübüm Yeşilay” projesi kapsamında Erzincan TOKİ İlkokulunda etkinliğe katılan öğrencilere Katılım belgeleri verildi.

Yeşilay, İllerde ki Şubeleri ve İl Milli Eğitim Müdürlükleriyle birlikte ilk ve ortaokullarda Yeşilay kulüplerini kurmak, var olanları da canlandırmak amacıyla Benim Kulübüm Yeşilay projesini hayata geçirmiştir. Proje kapsamında; ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak bağımlılık hakkında eğitim verilmesi, Yeşilay Kulübü kurmaları için gerekli bilgilerin verilerek yardımcı olunması ve Proje ile Yeşilay Şubeleri vasıtasıyla Türkiye genelinde uygulama başlatıldı.

Yeşilay’ın İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Yeşilay Şubeleri ile birlikte ilkokul ve ortaokullarda hayata geçirdiği “Benim Kulübüm Yeşilay” projesi, İçişleri Bakanlığı’nın desteğiyle bu yıl 81 ilde hayata geçirildi.

Proje kapsamında okullarda Yeşilay kulüpleri kurularak; var olan Yeşilay Kulüpleri canlandırılıyor. Proje boyunca ilkokul ve ortaokul öğrencilerine Yeşilay hakkında bilgi verilerek farkındalık oluşturuluyor. Proje sonunda “Benim Kulübüm Yeşilay” etkinliklerine katılan tüm öğrencilere katılım belgesi verildi.

Erzincan Yeşilay Şube Başkanı Faruk Kocatürk yapılan etkinlik ile ilgili bilgi verdi. Kocatürk yaptığı açıklamasında; “Erzincan Yeşilay şubesi olarak benim kulübüm projesi kapsamında bugün Demirkent TOKİ İlköğretim Okulu’nda çalışmanızı yaptık. Yeşilay’ın çalışmalarını minik öğrencilerimize anlattık. Çalışmalarımız kapsamında toplam hedefimiz 150 öğrenci idi, Fakat bugün 180 öğrenciyi geçtik. Bugün burada üniversite öğrencileri ile beraber etkinliğimizi yaptık. Katılım belgelerini verdik. Etkenliğimizi başarıyla tamamladık. Katılım sağlayan öğrencilerimize Yeşilay Kulübümüzün ayrı ayrı hediyeleri oldu. İnşallah Yeşilay’ı daha iyi tanıtmaya devam edeceğiz. Projeniz diğer okullarda da devam edecek. İlimizde ki tüm Milli Eğitim okullarında projelerimiz devam edecek. Yeşilay haftasında da daha büyük bir çalışma yapacağız” dedi.

Erzincan TOKİ İlkokulunda gerçekleştirilen etkinliğe İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdullah Şahin, Yücel Kaplanoğlu, Okul Müdürü Ahmet Sagsöz, Yeşilay Erzincan Şube Başkanı Faruk Kocatürk ve Öğrencileri ile Öğretmenler katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu