ErzincanGenelGüncel

Erzincan’da Şehir Meydanına Giriş-Çıkışlar 12:00 İle 16:00 Arasında Yasaklandı

İlhan Yılmazçelik

Korona virüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nce alınan karar ile Erzincan şehir merkezinde bulunan Dörtyol Cumhuriyet meydanına araç giriş çıkışı 12:00 ile 16:00 saatleri arasında yasaklandı.

Erzincan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 26. Maddesine istinaden Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın başkanlığında 10.04.2020 tarihinde Erzincan’da, Korona virüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak önlemler ile ilgili gündemi görüşmek üzere yapılan toplantıda korona virüsle mücadele kapsamında bugüne kadar alınan kararlara ek olarak;

Korona virüs salgınıyla mücadeleye ilişkin olarak Erzincan’da alınan tedbirler kapsamında Dörtyol Cumhuriyet Meydanına araç girişinin 12:00-16:00 saatleri arasında polis bariyerlemesi yapılarak kısıtlanmasına, yaya olarak geçişlerde vatandaşların ateşlerinin ölçülerek ve kimlik kontrolleri yapılarak geçişlerine izin verilmesine karar verildi.

Alınan karar sonrası Dörtyol Cumhuriyet Meydanına araç giriş çıkışları yapılmazken vatandaşlarda belirlenen bölgeye ateşleri ölçüldükten sonra alındı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu