ErzincanGenelGüncel

Evden Çıkamayan 65 Yaş Üstü İhtiyaçlı Vatandaşlara Yemek Götürüyorlar

Muzaffer Koşan

Erzincan’da yaptıkları çalışmalarla gönüllerde taht kuran Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri Korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü ihtiyaçlı vatandaşların evlerine yemek dağıtıyor.

Erzincan’da 10 yıldır hizmet veren Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çatısı altında bulunan gönüllü gençler, başlattıkları kampanyalarla Erzincan’da ki ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatarak destek oluyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi nedeniyle evinde oturan ve hastalığı olan ihtiyaçlı 40 yaşlı vatandaşa bir ay süresince evlerine gıda ve sıcak yemek götüren Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, hayır duası alarak gönüllerde taht kuruyor.

65 yaş üstü vatandaşlar: “Allah razı olsun. Gençler yemeğimizi getiriyorlar. Bize bakıyorlar. Allah’ta onlara baksın. Onları korusun. Ayakları taşa değmesin. Şimdi bu hastalığı def etsin gitsin. Milletimizi kurtarsın Allah’ım” dediler.

Erzincan Gönüllü Gençler Derneği Başkanı Faruk Kocatürk; “Erzincan Gönüllü Gençler Derneği olarak korona virüs nedeniyle 65 yaş üzeri kimsesiz yaşlılarımıza günlük yemek dağıtımına başladık. Toplam şimdilik 40 yaşlımıza her gün 4 çeşit yemek gidiyor. Hijyene dikkat ederek yaşlılarımıza yemekleri teslim ediyoruz. Onlar evlerinde kalsın yeter bize, biz dernek olarak onlara her türlü desteğe hazırız. Bu kampanyaya destek vermek isteyenler derneğimize ulaşmaları yeterli. / Yaşlılarımızın ev adreslerini Erzincan Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfından aldık. Onlarla koordineli bir şekilde çalışarak yaşlılarımızın evlerine yemeklerini teslim ediyoruz. Zaten Gönüllü Gençler Derneğinin çalışmalarında yaşlıların evlerini temizleme, yaşlılara hizmet etme, yaşlıların ellerinden tutma gibi projelerimiz vardı. 10 yıldır hizmet ediyoruz. Bugün de yaşlılarımızın yanındayız”  dedi.

Derneğe destek veren esnaf Erkan Coşkun; “Gönüllü Gençler Derneği böyle bir kampanyadan bahsettiler bize. 65 yaş üstü insanlar yemek hizmeti diye. Bizde kendi firmamız bünyesinde nasıl yardım ederiz diye çalıştık. Buna göre bir karar aldık. Gençlere destek verelim diye. Yemek dağıtmaya başladık. Şuan 40 eve 60 yaş ve üsttü gurubuna yemek dağıtıyoruz. Desteğimizi verdik. Erzincanlılardan ve tüm Türkiye’de ki Erzincanlı hemşerilerimizden de ricamız şudur. Maddi durumu iyi olan herkes bu derneğe katkıda bulusun. Gittiğimiz gördüğümüz yerlere ki insanlar hakikaten ihtiyaçlı. Evden çıkamıyorlar. Maddi imkânsızlıkları var. Bunu gezdiğimiz zaman daha iyi gördük. Katkıları bekliyoruz. Gönüllü Gençler Derneğine de teşekkür ediyorum. Katkılarından dolayı. Bu işin içerisinde olduğumuzdan dolayı da onur duyuyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu