ErzincanGenelGüncel

Ev, Samanlık Ve Ahır Tamamen Yanarak Kullanılamaz Hale Geldi

Muzaffer Koşan

Erzincan’ın Çayırlı ilçesi Yazıkaya köyünde çıkan yangında ev, samanlık ve ahır tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Edinilen bilgiye göre, Erzincan’ın Çayırlı ilçesine bağlı Yazıkaya Köyünde bulunan Süleyman K.’ya ait ev, samanlık ve ahırda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle alevler bir anda büyüdü.

Köylülerin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin  çalışması sonucu yangın söndürüldü. Yangında herhangi bir can kaybı yaşanmazken ev, ahır ve samanlık tamamen kullanılamaz hale geldi. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatıldı.

Yangın sonrası geçmiş olsun dileklerini ileten Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır; “Yazıkaya köyümüzde samanlık, odunluk ve kiler olarak kullanılan bölümlerde yangın meydana gelmiştir.Çıkan yangında herhangi bir can ve mal kaybı bulunmamaktadır. Belediyemiz İtfaiye ekiplerinin aldığı ihbar üzerine olay yerine giden ekiplerimize yangının büyüklüğü sebebiyle Altunkent, (Kargın) Çadırkaya ve Otlukbeli Belediyesi İtfaiye ekipleri de destek vererek yangını kontrol altına almışlardır. Yazıkaya köyümüze büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Rabbim’den tüm afet ve musibetlerden memleketimizi ve ülkemizi muhafaza etmesini temenni ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu