ErzincanGenelGüncel

Girlevik Şelalesi Buz Tuttu

Muzaffer Koşan

Erzincan Çağlayan beldesinde bulunan Girlevik Şelalesinde uzunluğu 6-7 metreyi bulan buz sarkıtları, güzel görüntü oluşturdu.

Erzincan Çağlayan beldesinde bulunan Girlevik Şelalesi ziyaretçilerine her mevsim ayrı güzellik sunuyor. Şelale, donunca ortaya çıkan 6-7 metre uzunluğundaki buz sarkıtları ile ayrı bir güzelliğe büründü.

Erzincan’daki Girlevik Şelalesi, soğuk havanın etkisiyle buz tuttu. Hava sıcaklığının gece saatlerinde sıfırın altında düştüğü Erzincan’da, kent merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Çağlayan beldesinde bulunan Girlevik Şelalesi’nde uzun buz sarkıtları oluştu. Şelalede uzunluğu 6-7 metreyi bulan buz sarkıtları, güzel görüntü oluşturdu. Şelaleye gezi için gelen vatandaşlar, güzel kış manzaralarının ortaya çıktığı şelalenin fotoğrafını çekti.

Vatandaşlar: “Buranın yazı ayrı güzel kışı ayrı güzel. Görüyorsunuz kar yağdı. Her yer çok güzel. Şelalemiz de zaten Türkiye’de bir tane. Birinci sırada geliyor herhalde. Görülmesi gereken yer. Herkes gelsin görsün bu manzarayı isteriz. Bizle paylaşsınlar. Çok güzel buralar” , “Şelalesini güzel buldum. Ben şehir dışından geldim buraya. Arkadaşla gezmeye geldik. Manzarası çok güzel. Yazı ayrı bir güzel, kışı ayrı bir güzel. Herkesi bu güzel doğayı görmeye gelmelerini tavsiye ediyorum” , “Bursa’dan geldik. Ergan dağına kayağa geldik. Bugün biraz hava yağışlı olduğu için biraz etrafı gezelim dedik. Bu güzelliği bir görelim dedik. Çağlayan’a geldik. Çağlayan’ın donmuş mu? Donmamış mı? Bir Gölelim dedik. Manzarada çok güzel. Buranın yazını da görmüştük. Kışında ayrı bir güzelliği var”, “Çağlayan’ı gezmeye görmeye geldik. Buz tutmuş tabii her yer. Her yer güzel. Herkesi buraya bekliyoruz” , “Bursa’dan Ergan dağına kayağa geldik. Burayı da görelim dedik. Güzel donmuş. Herkes gelsin güzel bir yer” dediler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu