Genel

Girlevik Şelalesi, Doğal Güzelliği İle Yerli Ve Yabancı Turistin Uğrak Yeri Oluyor

Muzaffer Koşan

Erzincan şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta, Munzur Dağı eteklerinden gelen buz gibi suların yaklaşık 40 metreden döküldüğü Girlevik Şelalesi, serin havası ve doğal güzelliği ile yerli ve yabancı turistin uğrak yeri oluyor.

Erzincan merkeze 35 kilometre uzaklıkta bulunan ve Munzur Dağı eteklerindeki Çağlayan Beldesi Kalecik köyü sınırlarında 9 ayrı kaynak suyunun birleşmesiyle oluşan Girlevik Şelalesi, her mevsim ziyaretçilerine farklı bir görsel şölen sunuyor.

Ülke genelinde sıcaklıkların artmasıyla şehrin stresinden ve gürültüsünden uzaklaşıp vakit geçirmek için doğayla iç içe olan serin alanlara yönelen vatandaşlar, yaklaşık 40 metreden akan buz gibi suyu ve doğal güzelliğiyle öne çıkan Erzincan’ın Çağlayan Beldesinde ki Girlevik Şelalesi mesire alanında serinliyor.

Manzarasında fotoğraf çektirmek ya da öz çekim yapmak isteyen birçok kişinin adeta sıraya girdiği şelaleye gelen ziyaretçiler, şelale çevresinde piknik yapma imkanı da buluyor.

Vatandaşlar: “Biz Erzincan’ın yerlisiyiz ama 40-50 senedir İstanbul’da yaşıyoruz. Geldik buranın doğal güzelliğine. Erzincan’ın ortası bağlık etrafı dağlık. Hele bir de şelalesi akan suları, çevresi meyvesi hepsi birbirinden güzel. İnsanları daha güzel” , “Harika doğal güzelliği Erzincan’ımızın çok güzel bir yeri. Görmek isteyenleri Erzincan’a bekliyoruz. Çok güzel bir doğal güzelliği var” , “Erzincan’ın Refahiye ilçesinden geliyorum. Çağlayan hem serinlik olarak iyi bir yer. Erzincan’ın göz bebeği zaten. Gelen herkes çok memnun kalıyor. Yazın bir sürü turist ağırlıyoruz. Herkese tavsiye ediyoruz burayı. Serinlik konusunda inanılmaz güzel. Doğa harikası gördüğünüz üzere. Herkesi bekliyoruz” , “Gayet güzel. Tam bir doğa harikası. Erzurum’dan geliyoruz. Burada dostlarımız var. Her gelişimizde Çağlayan’a mutlaka uğruyoruz. Gerçekten bu bölgede görülmesi gereken doğal güzelliklerden bir tanesi. Hem lezzetleri ile hem doğası ile tavsiye ediyorum” , “Balıkesir’den geliyorum. Erzincan’ı görmeye geldik. Girlevik Şelalesini. Yaz aylarında gayet güzel bir yer. Ailem ile birlikte geziyoruz. Herkesi buraya gelmeye davet ediyorum” , “Çok güzel bir yer. Yazın bu sıcağında ferahlamak için çok güzel bir yer. Yazın ayrı bir güzelliği var. Kışın ayrı bir güzelliği var. Herkesi bekliyoruz” dediler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu