ErzincanGenelGüncel

Kurban Pazarı Sıkı Pazarlıklara Sahne Oluyor

Muzaffer Koşan

Erzincan’da kurulan hayvan pazarında Kurbanlık satışları ilk günlere göre arttı. Kurban Bayramına hazırlanan vatandaşlar, hayvan satıcıları ile kıyasıya bir pazarlığa girişti.

Erzincan-Sivas Karayolu üzerinde açık olan Erzincan Belediyesi Canlı Hayvan Pazarında, Kurban Bayramı dolayısıyla hareketlilik başladı.

Kurbanlık hayvan üreticisinin düşük fiyattan yakındığı pazarda, el tutan alıcılar sıkı pazarlık yaparak uygun fiyatla kurbanlıklarını alıyorlar. Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Belediyesi Canlı Hayvan Pazarında hareketlilik başladı. Kurbanlıklarda küçükbaş hayvanlarda fiyatlar Bin TL ile 2 bin 500 TL arasında değişirken, büyükbaş hayvanlarda ise 8 bin TL ile 25 bin TL arasında değişiyor.
Erzincan Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı’nda hareketlilik başladı. Pazara getirilen kurbanlıklar alıcısını bekliyor.

Kurban Satıcıları: “3-4 tane mal getirdik. Bir tanesini sattık. Fiyatlar düşük. Fiyatlar 7,5 Bin TL’den 25 bine kadar çıkıyor” , “kurban Bayramı için 40 tane koyunumuzu getirdik. Nasipse 15 tanesini sattık şuanda. Ümidimiz hepsini satmakDevletimiz şuan emeklilere de bir ikramiye falan verdi. Onlardan ümidimiz de var gerçi. Nasipse satarız.” dediler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu