ErzincanGenelGüncel

İl Pandemi Kurulu, Artan Vakaları Değerlendirdi

Nüsret Koşan

İl Pandemi Kurulu toplantısı, Vali Mehmet Makas başkanlığında gerçekleştirildi. Erzincan genelinde yürütülen pandemi çalışmaları kapsamında alınan tedbirler, yapılan denetimler, filyasyon ve izolasyon takip çalışmaları, toplu ulaşım ile kademeli mesai konularının ele alındığı toplantıda; Koronavirüs (Covid¬-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın ilimizdeki yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla hızla artan vaka sayılarının önüne geçilebilmesi için yapılabilecek çalışmalar masaya yatırıldı.

Koronavirüs salgınının ilde alınan birçok önleme rağmen çok hızlı artış gösterdiğini belirten Vali Mehmet Makas, vatandaşlardan; salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemlere titizlikle uymalarını istedi.

Toplantıya; Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Vali yardımcıları İhsan Ayrancı, Hüseyin Remzi Konak, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik, ve pandemi kurulunun diğer üyeleri katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu